Акції Apple впали до 16-місячного мінімуму

Вартість акцій корпорації Apple на торгах в середу впала нижче $ 400, оновивши мінімум грудня 2011. Про це повідомляють Вести Економіка з посиланням на CNBC. Акції Apple втратили 5,25% своєї вартості після повідомлення про те, що поставки iPad Mini в II кварталі 2013 р впадуть на 20-30%. Падіння акцій Apple відбувалося на тлі даних про зниження поставок в сировинних секторах, за якими в «червону зону» пішло і більшість біржових індексів.

Інвестори не знають, чого очікувати. За повідомленнями Reuters, постачальник аудіочіп для «яблучних» девайсів, компанія Cirrus Logic, оголосив про невтішні прогнози по виручці, заявивши, що продажі чіпів сповільнюються, так як клієнти переходять на нові компоненти. У тому числі тому аналітики пророкують зниження продажів гаджетів від Apple в II кварталі цього року.

У той час як ситуація з Cirrus Logic може пояснити спад вартості акцій Купертинського гіганта, проте це ще один привід для глобального розчарування інвесторів. Таким чином, все більше знижуються шанси компанії взяти планку в $ 700 за акцію найближчим часом.

Журнал Forbes опублікував невтішний прогноз, відзначаючи, що від Apple не варто чекати нічого принципово нового в поточному році. Компанія може оновити і iPhone і iPad, але ці оновлення будуть не дуже значними. Додатково до цього Forbes сумнівається в тому, що компанія випустить в цьому році інтернет-телевізор iTV і «розумні» годинник iWatch.

Apple, на думку аналітиків, все ще страждає від мінливості планів і невпевненості. Останній анонс нового продукту компанії був iPad mini в жовтні 2012 р Іншими словами, в порівнянні з минулими роками компанія затягує реліз нових продуктів.Тепер будь-яка «слабкість» компанії негайно позначається на акціях.

Поки що важко говорити про те, наскільки добре продається продукція компанії. Аналітики з comScore впевнені в тому, що iPhone все ще зберігає позиції смартфона номер 1 в США. Але з іншого боку, зовсім скоро стартують глобальні продажі основних конкурентів «яблучної» компанії – HTC One і Samsung Galaxy S4.

Як завжди, сприйняття інвесторів є більш важливим, ніж все інше. Що може статися зараз, так це те, що повідомлення про можливий спад розвитку компанії можуть сильно вплинути на акції Купертинського вендора, хоча показники компанії досі можуть і не виявляти істотних ознак слабкості.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.