Батько жанру ембиент створив додаток для iPad

Відомий продюсер і музикант Брайан Ино, в того, що започаткував жанр ембиент, розробив незвичайне застосування для iPad. Це медитативна програма дозволяє малювати музику, розміщуючи візуальні елементи на екрані планшетника.

Нове застосування називається Scape. Ино розробив його спільно з музикантом і дизайнером Пітером Чиверсом. Програма дозволяє користувачам створювати абстрактний пейзаж з різних геометричних фігур і кольорів. Кожен з візуальних образів, будучи поміщеним на екран, породжує послідовності звуків, які химерним чином взаємодіють один з одним.

Scape кардинально відрізняється від інших музичних редакторів: вона сама по собі є витвором мистецтва. Додаток не пояснює користувачеві, як саме поєднувати геометричні фігури, люди повинні самі відчути приховані в Scape закономірності, досліджувати їх. За допомогою цього застосування практично неможливо створити якусь певну музичну композицію, побудовану по нотах. Програма орієнтована на інтуїтивне, випадкове створення звучання, пише The Verge.

Поки полотно майже порожнє, звучання додатка повільне, з бляклою палітрою звуків. Чим більше на нім з’являється елементів, тим більше розквітає звукове полотно, дивуючи незвичайними поєднаннями. Важко передбачити, як взаємодіятимуть один з одним дві розташовані рядом форми, тому програма завжди дивує.

Додаток дозволяє зберігати створені композиції і пейзажі і навіть посилати їх по електронній пошті іншим користувачам. Scape – це не просто додаток для iPad, а справжня медитативна практика, яка дозволяє по-новому побачити музику. Додаток доступний в iTunes російською мовою і коштує 5,99 долара. Програма важить 190 мегабайт і не підтримує версії iOS молодше за п’яту. Чи вийде Scape на Android – невідомо.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.