Yota запустила LTE нового покоління першою у світі

Російська компанія Yota Networks першої у світі реалізувала підтримку безпровідної передачі даних за технологією LTE Advanced. Стеля швидкості такого надшвидкого інтернету – 300 мегабіт в секунду.

Нині технологія LTE Advanced включена на 11 базових станціях в московській мережі оператора. Як повідомляється в прес-релізі, що поступив в редакцію Вістей.Ru, що підтримують нову технологію абонентські пристрої(модеми) з’являться у тих, що використовують мережу компанії операторів в першій половині 2013-го. Нині по моделі MNVO з Yota співпрацюють в різних регіонах МТС, Мегафон і Ростелеком.

До цього моменту уся комерційно експлуатована мережа Yotaна території Росії підтримуватиме LTE Advanced на устаткуванні Huawei. У тестах, проведених фахівцями Yota, максимальна швидкість обміну даними з абонентським пристроєм досягала 300 мегабіт в секунду – це втричі більше, ніж стеля нинешей версії LTE. Такої смуги пропускання більш ніж достатньо для будь-яких сценаріїв використання Інтернету, включаючи перегляд відео Full HD онлайн. Теоретично ж(залежно від ширини доступної операторові смуги частот) швидкість передачі даних з використанням LTE Adbvanced може досягати 1 Гбіт/с.

Варто відмітити, що реально доступна більшості абонентів швидкість в мережах LTE сильно відрізняється від максимально можливої в меншу сторону. Залежно від якості покриття і завантаженості мережі тести показують від 1 до 20 Мбіт/с, в середньому – близько 8. Тоді як територія Москви мережею Yotaпокрита майже повністю, в області безпровідної швидкісний інтернет доступний лише в декількох поселеннях.

Компанія пояснює рішення про масштабні інвестиції в реалізацію LTE Advanced необхідністю багаторазово наростити можливості мережі для здачі в оренду віртуальним операторам. До того ж, LTE Advanced дозволяє ефективніше використати доступний операторові частотний ресурс, що при збереженні рівня сигналу подвоїть швидкість інтернету у користувача.

Поки що абонентських пристроїв, що підтримують нову технологію, просто не існує. Проте в Yota сподіваються, що впровадження технології підштовхне виробників до випуску нових модемів і роутеров, сумісних з LTE Advanced.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.