Засновник Megaupload придумав новий файлообменник

Ким Дотком, творець закритого владою США файлообменника Megaupload, поділився планами по запуску чергового сервісу. У інтерв’ю виданню Wired він розповів, що за допомогою нового сайту користувачі зможуть передавати один одному файли в зашифрованому виді, при цьому усі дані зберігатимуться в хмарі.

Новий сайт назвуть Mega, а запущений він буде до кінця року. Як і Megaupload, сервіс дозволить завантажувати, зберігати і обмінюватися файлами великого розміру. Відмінність між ними в тому, що Mega шифрує увесь контент прямо у браузері за допомогою алгоритму AES.

Дотком підкреслив, що ключ для дешифрування не зберігатиметься на серверах. Mega. Так, дізнатися, що знаходиться усередині файлу – музика, фільм, гра, книга або звичайний текст – зможуть тільки користувачі або розробники сторонніх застосувань.

Усі дані зберігатимуть декілька груп серверів в двох різних країнах. За словами Доткома, завдяки цьому влада США не зможе перекрити доступ до сайту, вилучивши комп’ютери, як це сталося з Megaupload. Раніше цього тижня про відмову від фізичних серверів на користь хмарної інфраструктури заявили творці торрент-трекера The Pirate Bay. Тепер дані ресурсу зберігатимуться не в одному конкретному місці, а на віртуальних машинах у різних хостинг-провайдеров по всьому світу.

У червні Дотком, який зараз знаходиться в Новій Зеландії під підпискою про невиїзд і чекає суду по екстрадиції в США, розповів про ще один проект – Megabox. Дотком розраховує, що за допомогою цього сайту музиканти зможуть закачувати необмежене число треків і продавати їх. З кожної композиції сервіс утримуватиме 10% прибули. Коли буде запущений Megabox, Дотком уточнювати не став.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.