Єврокомісія оштрафує Microsoft за нав’язування Internet Explorer

Єврокомісія погрожує оштрафувати компанію Microsoft за відмову надати користувачам повноцінний вибір браузеру в операційній системі Windows. Сума штрафу може скласти 10 відсотків від річного виторгу компанії, тобто близько 7,3 мільярдів доларів.

Наглядові відомства Євросоюзу вважають, що Microsoft використовує своє домінуюче положення на ринку операційних систем, щоб стримати поширення браузерів конкурентів. Єврокомісар з питань конкуренції Хоакин Альмуния заявив, що ця ситуація неприйнятна.

Слід зазначити, що це вже далеко не перша претензія Євросоюзу до софтверного гіганта. Ще в 2009 році Єврокомісія зобов’язала Microsoft предустановить в ОС Windows усі основні браузери і надати користувачам можливість вибору. Microsoft погодилася зробити це і виплатила штраф в 2 мільярди доларів, повідомляє TechCrunch.

Проте умови угоди компанія порушила. Версії Windows 7, поширювані з лютого 2009 року по липень 2012 року, не надавали користувачам можливість вибору браузеру. На думку Єврокомісії, через це постраждали розробники сторонніх інтернет-оглядачів і мільйони користувачів. Microsoft заявила, що відсутність діалогу вибору браузеру була викликана технічними неполадками.

Ми відносимося до цього питання надзвичайно серйозно. Ми швидко приступили до вирішення проблеми. Хоча це було усього лише результатом технічної помилки, ми несемо відповідальність за те, що сталося. Ми робимо усе можливе, щоб це не повторилося. Ми вибачаємося за помилку. Я запевняю, що надалі ми тісно співпрацюватимемо з Єврокомісією, – заявив представник компанії.

Популярність Internet Explorer критично важлива для Microsoft. Браузер зав’язаний на веб-сервіси компанії, приносячи їм велику кількість трафіку. Internet Explorer неулюблений багатьма користувачами, в Інтернеті є велика кількість жартів, що висміюють цей інтернет-оглядач. Багато хто називає його браузером для скачування інших браузерів. Проте, незважаючи на негативний імідж, Internet Explorer продовжує утримувати значну частину ринку.

Довгий час Internet Explorer був найпопулярнішим браузером у світі. Експерти зв’язують це з тим, що він предустановлен в ОС Windows. За даними StatCounter, лише в 2011 році інтернет-оглядач Mozilla зміг обійти за популярністю Internet Explorer. У 2012 році обігнати браузер від Microsoft зумів Chrome. На сьогоднішній момент Internet Explorer як і раніше контролює близько 30 відсотків ринку. Якщо компанія реалізує функцію вибору браузерів, це приведе до різкого падіння популярності Internet Explorer і, як наслідок, до різкого зменшення трафіку веб-ресурсів компанії.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.