«Яндекс» запропонував телевізор мрії, а Samsung і LG зійшлися через моніторів

Американська діаспора «Яндекса» знову видала цікавий навколотелевізійних продукт. Крихітна лабораторія російської компанії в Пало-Альто силами шести осіб створила інструментарій, що дозволяє працювати з соцмережами, не відходячи від телевізора – до того ж, з жестовою управлінням.

За задумом творців, це повинно стати максимально органічним методом роботи з соцмережами, які, як засіб вбивства часу, найближче саме до телебачення. «Статистика говорить, що в США понад 50 мільйонів сімей мають телевізори, підключені до Інтернету», – каже дизайнер проекту Сергій Файфер.

«Ні для кого не секрет, що безліч людей проводять час перед телевізором. Тепер є новий інструмент – Facebook », – зазначає в свою чергу менеджер проекту Максим Гринів.

«Facebook і телебачення мають загальні функції, але одне ключове відмінність – Facebook видає персоналізований контент від ваших друзів, а телевізор – тільки те, що є в програмі передач», – пояснює Сергій Файфер.

За логікою заокеанських лаборантів «Яндекса», телевізор мрії для сучасного американця – це Facebook на великому екрані.Власне, це і було створено. Цікаво, що значну частину софта запозичили в іншого продукту «Яндекса» – додатки Wonder, яке, як раз, і відповідало за персоналізацію контенту – поки не було заблоковано Facebook. Власне, в якості моделі в презентаційному ролику виступає Марія Гриньова, одна з творців, як нового прототипу, так і покійного Wonder.

«Ось як ми вибираємо контент для показу: користувач дає нам доступ до інформації своїх акаунтів на Facebook, Instagram або Foursquare. Ми стежимо за активністю друзів користувача в реальному часі. І вся ця інформація аналізується і передається прямо в телевізор », – розповідає менеджер проекту Максим Гринів.

Цікаво, що проект «Яндексу» майже нічого не коштував. Як вже було сказано, частина інструментарію була готова. Зібрали додаток воєдино студенти університету Carnegy Mellon. Зрозуміло, безкоштовно. Жестової управління – прописали в контролер Microsoft Kinect за допомогою його штатного інструментарію.

Втім, як запевняють творці, вони готові «заточити» систему під будь-який распознаватель жестів. Проект, в силу бюджетности, повністю незалежний. Але як його застосувати на практиці – поки незрозуміло. Таке управління повинно ще прижитися – судячи з демо-ролику, махати руками треба дуже активно. А це – понад енергозатратно, ніж звичні кнопки на пульті. У будь-якому випадку, своїм винаходом американський «Яндекс» в черговий раз привернув увагу ЗМІ. А це вже непогано.

У центральному офісі найбільшого в світі виробника мобільних телефонів, Samsung, проходять обшуки. Поліція нагрянула в штаб-квартиру напередодні. Шукають свідоцтва того, що Samsung вкрав технологію виробництва дисплеїв у іншої найбільшої південнокорейської компанії – LG. Як повідомляють місцеві ЗМІ, мова йде не просто про патенти, а мало не про фізично вкраденому моніторі. Це, втім, чутки. Насправді протистояння двох технологічних гігантів досить комічно.Предмет суперечки – екрани OLED. Уже в найближчі місяці на ринку з’являться перші телевізори Samsung і LG з дисплеями, зробленими за однаковою технологією. Вже повним ходом йде виробництво, а сторони досі не вирішили, хто у кого вкрав і, отже, хто кому повинен платити.

Першим почав Samsung – він подав на конкурента в суд за те, що той нібито підкупив 11 працівників компанії, (які, знову ж таки, нібито в усьому зізналися) щоб вони «злили» технологію. В LG заявили, що ніякого відношення до цього не мають і взагалі, роблять екрани по-іншому. І ось – непропорційну відповідь. Поліція в офісах Samsung. Поки нічого не знайшли.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.