Хакери з Anonymous расфрендили WikiLeaks

Представники хакерського руху Anonymous оголосили про розрив співпраці із скандально відомим проектом WikiLeaks, який спеціалізується на публікації витоків секретних документів. Причиною конфлікту стало введення платного доступу до матеріалів сайту.

Всякий раз, коли відвідувач хоче ознайомитися з файлами, на екрані з’являється заглушка з проханням внести пожертвування. Не зробивши цього, відкрити сторінку не можна. Відмітимо, що платний доступ введений не до усього сайту WikiLeaks, а тільки для розділу Global Intelligence Files, в якому розміщуються самі останні сливи.

З цим вчинком, дорогі друзі, ви втратите усіх союзників, які у вас ще залишилися. @Wikileaks, будь ласка, згоріть в пеклі, прощайте, – говориться в твите хактивистов. Він був розміщений в Twitter – аккаунті @YourAnonNews, на який підписані понад 600 тисяч користувачів. Заява схожого змісту з’явилася в іншому Twitter – аккаунті анонімів – AnonymousIRC: Кінець ери. Ми відписалися від @Wikileaks і припинили свою підтримку. Це була приголомшлива ідея, яку зруйнували егоїсти. Прощайте.

WikiLeaks, призначений для розміщення компрометуючих матеріалів у вільному доступі, був запущений в 2006 році. Ресурс став широко відомий в 2010 році з публікацією десятків тисяч документів про війну в Іраку і Афганістані, а також таємного листування американських спецслужб і дипломатів.

Сайт існує за рахунок добровільних пожертвувань. У грудні 2010-го найбільші платіжні системи – Visa і MasterCard – заявили, що тимчасово призупиняють обробку усіх платежів, що поступають на рахунки WikiLeaks. Блокування засобів пояснювалося наміром з’ясувати, чи порушував ресурс їх правила.

У відповідь на це прибічники WikiLeaks, до числа яких входили Anonymous, провели ряд масштабних DDoS – атак на сайти PayPal, Visa, MasterCard, Amazon і інших. Тоді аноніми заявляли, що продовжать виводити з ладу сервери тих компаній, які перешкоджають діяльності WikiLeaks.

Джуліан Ассанж – засновник і головний редактор WikiLeaks – в грудні 2010-го був затриманий за звинуваченням у згвалтуванні, але йому вдалося втекти. З червня цього року він ховається в посольстві Еквадору в Лондоні. Сам Ассанж провину заперечує, зв’язуючи арешт зі своєю професійною діяльністю.

Представники Anonymous також піддали критику Ассанжа, заявивши, що він узяв на себе занадто велику роль, а його сайт перетворився на театр одного актора. Зажадавши плати за доступ, WikiLeaks вважала за краще збезчестити і образити Anonymous, а також усіх інформаційних активістів, – відмітили хакери на сайті AnonPaste.me. Крім того, невдоволення Anonymous викликав недавній візит Леді Гаги в посольство Еквадору в Лондоні, де зараз ховається Ассанж.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.