Windows 8.1 виправить минулі недоліки

Microsoft випустила довгождане оновлення для своєї операційної системи. Windows 8.1 покликана виправити недоліки минулорічного релізу. А напередодні виходу оновлення Microsoft навіть збільшило кількість пристроїв, що підключаються до одного Windows-аккаунту, з п’яти до 81.

Зміни в оновленні, в першу чергу, торкнулися користувальницького інтерфейсу. У компанії почули незадоволених відсутністю звичної кнопки «пуск» і повернули її на законне місце. Але ніяких нововведень в порівнянні з Windows 8, крім можливості вимкнути або перезавантажити комп’ютер, не додали. Тобто меню «пуск», звичне користувачам попередніх версій Windows, що надає доступ до списку програм і документів, залишилося в минулому. Його завдання багато в чому виконує список встановлених додатків, які тепер можна відсортувати за датою установки, імені, категоріям або частоті використання додатків. Це меню також можна вивести на робочий стіл замість стартового екрану. Іншою важливою функцією інтерфейсу стала можливість паралельного відображення додатків, що задіюють тач-управління. Тепер замість двох програм система може відобразити до чотирьох, а в разі роботи на двох екранах – восьми додатків. Правда, ця функція залежить від пристроїв – на маленькому дисплеї всі чотири паралельно працюють програми відображатися не зможуть. Зате стартовий екран системи тепер може бути класичним, як на Windows 7. А розмір кожної «плитки» можна змінити, вибравши один з чотирьох варіантів для кожної.

Головними функціональними нововведеннями стали пошук і хмарний сервіс SkyDrive, про який так багато говорили Microsoft під час запуску Windows 8. SkyDrive, нарешті, має запрацювати саме так, як того очікували покупці. Причому і на планшетах з Windows RT, де до цього додаток встановлено не було.

Тепер хмарний сервіс зберігає особисті настройки користувача, що включають, крім інших, розташування плиток, додатків, мова та оформлення робочого столу. Також SkyDrive зберігає встановлені програми і файли, які можна в будь-який момент вибірково перенести на комп’ютер. В кінцевому підсумку, це дозволяє отримати доступ до всіх програм, файлів і звичної розкладці інтерфейсу з будь-якого ПК або планшета, зайшовши на нього під своїм профілем. Синхронізація з SkyDrive стала куди більш плавною і зручною.

Розробники також додали в Windows 8.1 вбудовану пошукову систему, засновану на сервісі Bing, що дозволяє шукати файли не тільки на жорсткому диску і в хмарі, а й в Інтернеті, не відкриваючи браузер. Але варто зазначити, що офіційно в Росії Bing відсутня. Цілком можливо, що «Майкрософт», як і в випадку з Windows Phone, на російському ринку поставить за замовчуванням веб-пошук компанії «Яндекс».

Безумовно, це тільки ключові і найбільш помітні зміни операційної системи. Крім них, «Майкрософт» оновила свій магазин додатків, внесла безліч поправок в налаштування системи, збільшила список встановлених додатків – таких, як будильник, звукозапис і калькулятор. Стандартний веб-браузер Internet Explorer 11 теж отримав ряд оновлень, наприклад, розширену підтримку HTML5. А дзвінки Skype тепер можна приймати на блокувальному екрані Windows.

В цілому, оновлення Windows 8.1 вносить достатню кількість важливих змін, які роблять восьму версії операційної системи зрозуміліше і інтуїтивно. Особливо – для власників планшетів на її основі. А ось чи перейдуть користувачі Windows 7 на оновлену 8.1 – все ще не ясно.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.