Влада боїться «шпигунських» функцій нового Kinect

Тиждень тому разом з ігровою консоллю Xbox One компанія Microsoft анонсувала безконтактний контролер Kinect нового покоління. Датчик обзавівся HD-камерою, захоплюючої картинку зі швидкістю 60 кадрів в секунду, більш широкими кутами огляду, а також навчився слухатися складних голосових команд.

На презентація Microsoft запевняла, що покращений сенсор настільки точний, що здатний відстежувати ледь помітні повороти зап’ястя і дізнаватися пульс під час фізичних навантажень перед телевізором. Втім, новий контролер, яким буде комплектуватися кожен Xbox One, сподобався не всім. Влада Німеччини та Австралії висловили стурбованість просунутими функціями нового Kinect, не виключивши, що він може шпигувати за вітальні без відома користувачів.

Як вважає Пітер Шаар, державний уповноважений із захисту персональних даних в Німеччині, Xbox безперервно записує особисту інформацію, наприклад швидкість реакції або емоційний стан людини. Ці відомості потім передаються на зовнішній сервер і можуть потрапити до третіх осіб. При цьому, за його словами, у користувачів немає можливості вплинути на те, чи будуть ці дані коли-небудь видалені.

Тім Вайнс, директор організації із захисту громадянських свобод в Австралії, попередив, що новий Kinect згідно з місцевими законом може бути визнаний приладом спостереження. У зв’язку з цим, каже він, Microsoft повинна пояснити покупцям, чи зможе хтось перехоплювати інформацію з контролера або отримувати віддалений доступ до пристрою.

На думку віце-президента Microsoft Філа Харрісона, ці побоювання перебільшені. Kinect дійсно слухає голос, але тільки якщо вся система включена, і розпізнає виключно певні команди, наприклад «Xbox on». Від підкреслив, що Kinect передає жодних особистих даних, якщо немає необхідності дав на це згоду.

Джерело: Business Insider

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.