Віртуальна альтернатива золоту подорожчала вдвічі

Фінансова криза на Кіпрі призвів до зростання популярності системи електронних грошей Bitcoin. Про це говорить різке подорожчання валюти: зараз курс однієї «монети» Bitcoin дорівнює 88 доларам, тоді як ще тиждень тому за неї давали вдвічі менше. Як пише Bloomberg Businessweek, жителі країн з нестабільною економікою – Іспанії, Греції, Кіпру – все частіше замислюються про те, щоб перевести свої себереженія в віртуальну валюту, яка не схильна до інфляції.

Bitcoin – це платіжна система в Інтернеті, створена в 2009 році японським програмістом під ніком Сатоси Накамото. Його особистість залишається невідомою. Валюта приваблива тим, що вона не має регулятора і повністю автономна, тому заборонити їй користуватися ніхто не може, а інформація про транзаціях зберігається на комп’ютері в зашифрованому вигляді у всіх учасників системи.

Емісія Bitcoin обмежена: всього в обігу не може бути більше 21 мільйона «монет». Валютою можна розплачуватися в онлайн-магазинах, купувати фільми, музику, електроніку, оплачувати хостинг та інші послуги. В Інтернеті можна знайти кілька обмінників, які пропонують покупку / продаж «біткоіни» за «Яндекс.Деньги» або Webmoney.

Втім, багато фінансових експерти, опитані Ars Technica, не вірять в довгостроковий успіх «біткоіни». Як правило, валюту критикують за різкі стрибки курсу, в результаті яких він може швидко знецінитися. «Навіщо комусь довіряти електронній формі грошей, які можуть зламати і ‘розвідний’? – Каже Майкл Пенто, президент Pento Portfolio Strategies, – У нас вже є міцна форма грошей, обсяг яких не може бути збільшений за указом уряду або особистим розпорядженням. Вона називається золото ». З ним згоден професор комунікацій Едвард Кастронова: «Якби я шукав засіб заощаджень, я б вибрав золото, чи не так? Воно набагато надійніше ».

За словами Елая Дуардо, наукового співробітника «Меркатус-центру» при Університеті Джорджа Мейсона, зростання інтересу до Bitcoin пов’язаний зі скупкою валюти іспанцями, які побоюються, що їхні депозити можуть конфіскувати, а також «російськими олігархами, які використовують Кіпр як податковий притулку» . До гідності «біткоіни» аналітик відніс практично повну анонімність при переказі грошових коштів. Ця риса робить валюту привабливою для інвестора, який хоче приховати своє ім’я.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.