Суперпроцессори Intel і кібервійна з КНР

Intel в черговий раз намагається застрибнути в потяг, що відходить. Електронний гігант представив нову архітектуру мікропроцесорів для мобільних пристроїв під кодовою назвою Silvermont. За словами представників компанії, відлиті в кремнії процесори, створені за 22-нанометровим техпроцесом, будуть в три рази продуктивніше існуючих чіпів Atom, при цьому їх енергоспоживання буде в п’ять разів менше. Перші пристрої на базі нової архітектури з’являться в кінці поточного року, напередодні новорічних свят. Чи стануть ними, очевидно, планшети, що працюють під управлінням Windows 8.

Спочатку Intel виявився за бортом самого гарячого ринку – ринку мобільних пристроїв – через занадто великого енергоспоживання своїх чіпів. За останній рік це вже друга спроба Intel ліквідувати відставання від компаній, що випускають чіпи на архітектурі ARM – в першу чергу, від Qualcomm. Попередня виявилася не такою вдалою: незважаючи на запевнення Intel в тому, що за співвідношенням продуктивність-енергоспоживання їх Atom нітрохи не гірше процесорів конкурентів, виробники мобільної техніки не поспішали створювати рішення на їх основі. Одна з причин – проблеми з інтегрованим в чіп графічним співпроцесором, який на той момент був не дуже потужним. Рішення на його основі, не дивлячись на значний час життя від батареї, не дуже добре справлялися з обробкою графіки і явно програвали конкурентам за цим параметром.

Можливо, що анонс Silvermont все-таки змінить цю ситуацію: в чіпи на основі нової архітектури буде інтегрований повноцінний графічний прискорювач – практично такий же, який використовується в интеловских системах на кристалі для ноутбуків. Незважаючи на невдачі на мобільному ринку, проблеми з підбором нового керівника компанії, а також тривожні дзвінки з ринку серверів – там, де, здається, позиції компанії були непорушні – в запасі у Intel колосальний обсяг ноу-хау, величезні власні фабрики і напрацювання, які , на думку експертів, випереджають конкурентів, мінімум, на два роки.

Ринок ARM-систем уперся в межа, переступити який не дозволяють саме суто технологічні проблеми на стороні виробників самих чіпів. У Samsung, TSMC і GlobalFoundries – колосальних фабрик, що штампують чіпи для всіх без винятку гравців ринку, просто немає технологій, що дозволяють переступити 22-нанометровий поріг, вмістити ще більше транзисторів на кристалі, що не зробивши процес занадто дорогим. Один з козирів Intel – технологія тривимірного затвора транзисторів Tri-Gate, вже обкатана на «дорослих» процесорах Ivy Bridge. За запевненнями представників компанії, в наступному році відрив Intel від інших виробників стане максимальним, коли будуть випущені рішення з топологією 14 нанометрів і компанія буде оновлювати свої мобільні рішення раз на рік. Тобто, з тією ж періодичністю, що і для настільних систем.

США відкрито звинуватили Китай у веденні кібервійни. У доповіді Пентагону стверджується, що 90 відсотків випадків кібершпіонажу, які були відзначені за минулий рік, були здійснені з території Китаю. Хоча основною метою хакерів з Піднебесної було викрадення промислових секретів, в доповіді стверджується, що були спроби злому військових систем, в тому числі у компаній, що виконують замовлення міністерства оборони США.

Військові стурбовані не тільки тим, що Китай будує свою економічну міць на вкрадених ноу-хау, але й тим, що в разі війни життєво важливі інфраструктури можуть бути виведені з ладу. Про те, що це можливо, в США знають не з чуток – спільна з Ізраїлем акція по поломки за допомогою комп’ютерного вірусу іранських заводів зі збагачення урану виявилася більш ніж успішною.

По суті, доповідь Пентагону, нарешті, поставив крапку в низці непрямих тверджень навколоурядових структур США.Незважаючи на те, що була виявлена не тільки конкретна група хакерів – PLA 61398, що знаходиться під опікою Народної Визвольної Армії Китаю, але і конкретне 12-поверхова будівля в Шанхаї, де цей своєрідний кібердівізіон перебував, американська влада всіляко намагалися прямо не робити гучних заяв. Можливо, весь цей час пішов на збір незаперечних доказів.

Останній раз PLA 61398 наслідили на минулий тиждень. За інформацією Bloomberg, у англійської компанії QinetiQ, що знаходиться на підряді у Пентагону, було викрадено дані еквівалентні 3,3 мільйонам екселевскій таблиць – переважно креслення дронів і роботів.

Цікаво, що раніше нападкам в пособництві хакерам, які перебувають на прикорму у владних структур, піддалися два найбільших китайських виробника телекомунікаційного устаткування – Huawei і ZTE, в чиїх пристроях, нібито, містився спеціальний, незадокументованих код, що допомагає хакерам безперешкодно проникати навіть в самі захищені комп’ютерні мережі . Після цього Huawei був змушений зовсім піти з ринку США.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.