Щось маленьке від Apple і пильний Android

Компанія Apple прислала журналістам запрошення на чергову презентацію, яка відбудеться 23 жовтня. На запрошенні зображено біле яблуко на різноколірному фоні. Під ілюстрацією розташована фраза We’ ve got a little more to show you. Природно, IT – оглядачі почали шукати зашифроване послання в запрошенні, адже Apple ніколи нічого не робить просто так, без сенсу.

Сенсів угледіли декілька. Фразу перевели в самих різних варіантах – У нас є дещо ще для вас або У нас є маленький сюрприз для вас. Причому оглядачі Appleinsider.ru зосередилися на слові маленький – мовляв, це головне посилання Apple, адже цього разу майже все, що вони представлять, носитиме приставку mini – iPad mini, крихітний Mac mini, навіть 13-дюймовий MacBook Pro з екраном Retina менше на два дюйми, чим його попередник. Загалом, це яскравий приклад того, як вільні IT – блоги працюють на PR – службі корпорації Apple, яка, до речі, їм нічого за це не платить.

Передбачається, що на презентації корпорація Джобса покаже зменшену версію планшета iPad під назвою iPad mini. Чекають, що пристрій коштуватиме дешевше, ніж великий iPad, отримає екран діагоналлю 7-8 дюймів і буде забезпечено тільки модулем WiFi, без можливості підключатися до стільникових мереж. Це, напевно, перший досвід корпорації – не створити мейнстрім, а влитися у вже існуючий. Планшети Amazon Kindle Fire і Asus з Google під маркою Nexus 7 вже довели свою затребуваність – користувачі хочуть тримати пігулки однією рукою. І хоча Стів Джобс неодноразово висловлювався проти зменшених версій iPad, цілком імовірно, що ми побачимо маленький планшет від Apple 23 жовтня.

Крім того, ссилась на анонімні джерела, IT – ЗМІ пишуть, що Apple одночасно з iPad mini покаже і 13-дюймовий MacBook Pro з екраном Retina. І IT – оглядачі передбачають, що саме цей девайс в найближчий рік стане флагманом продажів корпорації.

***

Android сам виявить шкідливі програми на смартфонах. Нова система складається з двох частин для перевірки і блокування небезпечних застосувань в магазині – Google Play. Редактори блогу про безпеку ОС Андроид виявили, що в коді додатка гугловского магазину містяться згадки про антивірусний сервіс.

Цитата з блогу Android Police : Схоже, є дві частини. Існує щось під назвою App Check, яке дозволить Google перевіряти кожне вже встановлене на смартфон застосування, а друга частина попереджає користувачів про нові підозрілі застосування під час завантаження.

Функціонал програми передбачає можливість самостійного блокування будь-якого застосування з Google Play, яке визнає шкідливим. Проте користувачеві залишають право зняти блокування, якщо він упевнений у безпеці додатки.
Можливо, що система перевірки заснована на технологіях веб-сервісу VirusTotal, який Google придбала за неназвану суму на початку вересня. VirusTotal перевіряє посилання і файли, поширювані в Інтернеті. У сервісу також є додаток для Android – воно вийшло в червні 2012 року.

До речі, в магазині Google Play вже є інструмент для виявлення шкідливих програм. Він носить назву Bouncer(Вибивала). Bouncer автоматично перевіряє нові застосування, які відправляють в магазин розробники. Редактор блогу Android Police припускає, що на відміну від серверного Bouncer, новий сканер стане частиною клієнта Google Play для мобільних пристроїв.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.