Розумна карта і дюйми книжкових новинок

Аспіранти Масачусетского технологічного інституту зібрали прилад, який здатний автоматично створювати цифрову карту простору в процесі пересування людини по незнайомому оточенню. Для цього їм довелося хакати Microsoft Kinect. З нього дослідникам знадобився лазерний далекомір, на базі якого і був побудований прилад, – свого роду сканер приміщень для навігації.

Він збирає картографічні дані за допомогою лазерного далекоміра, який охоплює місцевість і стіни в 270 градусів навколо власника у міру пересування по кімнаті. Камера доповнює схему лазера візуальними конкретними зображеннями і картинками. Акселерометр відстежує і передає дані, коли користувач рухається, а барометр враховує будь-які мікро-зміни тиску повітря.

Зовні виглядає це так: випробувач з приладом на грудях переміщається по будівлі, а інформація від датчиків ношеної системи передається на ноутбук. На його екрані спостерігачі оцінюють процес відображення карти і трека із записом переміщень. Натисненням кнопки випробувач може позначати окремі місця як зони інтересу або особливої небезпеки. На відео дуже добре видно, як на карті поступово відображається приміщення з усіма коридорами, маленькими кімнатами, сходами і дверима. Не можна не відмітити той факт, що інтерфейс карти явно зроблений по ігрових принципах – поступове відкриття карти з ігор в Doom, Quaqe, Warcraft і Diablo.

Передбачається, що такий інструмент цифрового картографування, працюючий у фоновому режимі, може допомогти в координації аварійно-рятувальних служб і при усуненні наслідків стихійних лих. У реальних умовах це можуть бути ділянки пошкоджених комунікацій, проток токсичних речовин або місце розташування поранених. Розробники планують додати в майбутньому функцію голосового коментаря, щоб зробити мітки більше інформативними.

Те, що студенти і аспіранти MIT відрізняються розумом і кмітливістю, загалом, очікувано, якщо врахувати, що в стінах Массачусетського технологічного вчилися або працювали 78 нобелівських лауреатів. Відомі мешканці цього інкубатора для геніїв і своїм дивним почуттям гумору. Чого варта найгучніша історія з їх послужного списку, коли вони виявили і опублікували у блозі i – hacked.com детальну інструкцію про злом системи дорожньої інформації. Тоді на дорогах Бостона на деякий час оселився хаос – електронні табло повідомляли не про ситуацію на дорогах, а тому, що поруч живуть відморозки і навіть зомбі.

***

Компанія BarnesNoble, другий видатний західний інтернет-продавець книжкової продукції, представила нову версію своїх електронних рідерів Nook HD. Вони поставлятимуться в двох різних конфігураціях: одна з 7-дюймовим екраном, а друга, під назвою Nook HD+, з 9-дюймовим дисплеєм. Заявлено, що новинки мають яскравіший екран і легший корпус. Рідери Nook HD працюють на базі операційної системи Google Android 4.0, але мають власний каталог додатків і свій браузер.

Одночасно з рідерами компанія анонсувала і нову версію відеосервісу Nook, яка тепер дозволяє купувати(викачувати) або орендувати відео для пристрою – тобто дивитися в потоковому режимі. Вже досягнуті партнерські угоди про постачання контенту з HBO, Viacom, Sony Pictures Home Entertainment і Walt Disney Studios. Інші домовленості доки знаходяться на стадії переговорів і будуть оголошені трохи пізніше.

Варто обмовитися, що зроблений BarnesNoble крок цілком логічний у світлі усе більш жорсткої конкуренції з Amazon. Остання розширила лінійку планшетних рішень і вже пропонує сервіс Prime Instant Video. Нещодавно Amazon також підписала угоду з голлівудською студією Epix, що забезпечить її каталог тисячами нових фільмів. На думку аналітиків, BarnesNoble життєво необхідно почати продавати споживачам не лише одні лише книги, але і інший розважальний контент.

Річ у тому, що BarnesNoble пристойно відстає від суперників по ринку. Apple контролює дві третини ринку планшетів, друге і третє місце у Samsung і компанії Amazon, яка поступається корейцям усього 4%. BarnesNoble займає почесне 5 місце з 2% ринку.

Ймовірно, ще і тому компанія намагається трохи грати на вартості. Ціна на Nook HD на американському ринку починатиметься з $199, що майже не відрізняється від пропозицій Google і Amazon. А ось ціна на 9-дюймову модель Nook HD+ буде майже в два рази нижче, ніж у Amazon – $269 проти $499 за Kindle Fire HD 8.9.

Новинки презентовані перед найприбутковішим періодом року – Різдвом і Новим роком – з урахуванням підвищеного попиту в цей час на все електронні девайси. І не лише на них.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.