Розширення для Chrome захистить від стеження

Для Chrome вийшов плагін PrivacyFix, який перевіряє налаштування безпеки в соціальних мережах, видаляє шпигунські cookie – файли і ховає браузер від рекламників. Доповнення уміє працювати з сервісами Google, Facebook і понад тисяча інших сайтів. Встановити розширення можна з сайту розробників.

За допомогою PrivacyFix можна, приміром, заблокувати виджети соцсетей на сторонніх сайтах, а також дізнатися, чи індексований профіль Google+ в пошуковій системі, чи використовуються Like для показу реклами і чи можуть бачити публікацій люди, що не входять в список друзів в Facebook. У тому випадку, якщо PrivacyFix не може змінити налаштування, він автоматично відправляє на сайт лист з проханням видалити персональну інформацію.

Якщо ресурс самостійно змінить налаштування безпеки, або користувач зайде на новий сайт, який спробує встановити стеження, PrivacyFix покаже повідомлення у верхньо-правому кутку браузеру. Редакторові блогу ReadWriteWeb плагін розповів, що Facebook відстежує 86% сайтів, які він відвідує, і заробляє на нім близько 16 центів в рік.

Відомості, які збирають рекламні компанії, дозволяють їм націлювати оголошення на певну аудиторію, грунтуючись на історії пошукових запитів, відвіданих сайтів, інформації про досконалі покупки в онлайн-магазинах. Проте такі дані, як правило, анонімні, і в деяких випадках можуть бути корисні(наприклад, для показала релевантного контенту).

Раніше схожий плагін – Collusion – вийшов для браузеру Firefox. Він в режимі реального часу показує, як рекламодавці відстежують переміщення користувачів в Інтернеті. Доповнення працює в експериментальному режимі – він доки тільки виявляє стеження, але не перешкоджає їй. Для блокування сторонніх cookie – файлів у браузерах Firefox і Internet Explorer. можна встановити програму TrackerBlock.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.