«Роботи» навчилися зламувати »капчу»

Тест CAPTCHA використовується на багатьох сайтах для запобігання автоматизованих атак і розсилки спаму. Він являє собою деформовані цифри і букви, які не може розпізнати робот (іноді, правда, і людина). Компанія Vicarious розробила алгоритм, який зламує CAPTCHA з імовірністю 90%.

Представники Vicurious не розголошують, яким чином працює створена ними система, щоб укладачам тестів було складніше адаптувати їх. У компанії відзначають, що програма симулює візуальне розпізнавання, як воно відбувається в людському мозку, що дозволяє досягти найкращого результату при мінімальному використанні ресурсів.

Незважаючи на вражаюче точні результати роботи системи, вона поки що не знає інших мов, крім латиниці, так що сайти з російськомовні «капчі» все ще захищені. Більш того, система не може розпізнати текст на «шаховому» тлі.

Автори вважають, що створену ними систему можна використовувати не тільки для злому «капчи», але також для вилучення текстової інформації і цифр із зображень (наприклад, з панорам Google) або для підрахунку кількості калорій по фотографії їжі.

CAPTCHA є автоматизований тест Тьюринга і дозволяє відрізнити людину від комп’ютерної програми. Проте, обійти тест вдавалося і раніше. Через постійно прогресуючих програм-зломщиків «капчу» постійно доводилося ускладнювати. Це іноді призводить до того, що розібрати символи стає складно і людині. Відзначимо, що у даного тесту є кілька альтернатив – наприклад, системи, що дозволяють довести свою людську сутність, описавши, що зображено на картинці або вибравши вірне зображення зі списку.

Автоматизований тест Тьюринга був розроблений у 2000 році дослідниками з університету Карнегі-Меллона. Творець «капчи» Луїс фон Ан стверджує, що ніякої революції система Vicurious не проведе. Тест просто знову ускладниться, щоб нові алгоритми не змогли його розпізнавати.

Джерело: Technology Review

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.