Продажі iPhone 5 розчарували аналітиків

Аналітикам Уолл-стрит, що минулого тижня озвучували самі веселкові прогнози об’ємів продажів iPhone 5 в перші 3 дні, напередодні увечері довелося виправдовуватися. 6-8 мільйонів смартфонів, як чекали експерти, Apple продати не вдалося.

Компанія повідомила напередодні в прес-релізі про черговий рекорд продажів iPhone 5 за перший викенд(апарат за традицією з’явився на полицях магазинів в п’ятницю). Своїх власників знайшли 5 мільйонів нових айфонів, що на мільйон більше, ніж роком раніше, коли в продаж поступив iPhone 4S.

В той же час, аналітики, грунтуючись на удвічі більшому об’ємі продажів iPhone 5, чим iPhone 4S, по попередніх замовленнях, чекали аналогічного подвоєння продажів за перші три дні. Врешті-решт, iPhone уперше стартував відразу в дев’яти країнах(минулого року – в семи). Деякі обережніші експерти чекали цифру в 6 мільйонів.

Власники акцій Apple сприйняли обнародувану компанією цифру досить нервово – в перші хвилини після старту торгів її паперу втратили в ціні близько двох відсотків(за підсумками дня падіння склало 1,33%). Найсильніше бентежив приріст продажів порівняно з попередньою моделлю. Якщо iPhone 4S в перший викенд було продано на 135% більше, ніж iPhone 4 в 2010-му, то iPhone 5 виявився лише на 25% популярніше за попередника.

Що ж, виходить, попит на iPhone досяг стелі? Виправдовуючи свій зайвий оптимізм, аналітики говорять про різні причини промаху. Деякі відмічають, що компанія трохи інакше підраховує число проданих смартфонів. Наприклад, замовлені через Інтернет і відправлені покупцям, але ще не отримані ними апарати проданими не вважаються.

Інші експерти вказують на дефіцит окремих компонентів смартфону, особливо екранів нової конструкції. Він, можливо, не дозволив наситити новинкою усі наявні канали продажів, включаючи великі партнерські роздрібні мережі в США. Треті вважають, що канали постачань і продажів і так працюють на максимумі, і збути більше число пристроїв за перші три дні в принципі неможливе.

У будь-якому випадку, однозначно судити про перспективи iPhone 5 за результатами продажів в перші три дні досить складно. Куди більше показовою, а також важливою для прогнозів про довгострокове майбутнє компанії, стане цифра продажів iPhone 5 за четвертий квартал 2012 року. Її Apple, швидше за все, оприлюднить ближче до кінця січня майбутнього року.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.