Пластиковий король. Один день з Samsung Galaxy S4

У Росії продажі нового флагманського Android-смартфона Samsung, Galaxy S4, поки не почалися, проте московське представництво компанії змогло надати нам на день передпродажний семпл пристрої. Детально про характеристики і програмних нововведення в Galaxy S4 ми писали в день його анонса, і ще раз напишемо в повноцінному огляді. Поки ж хотілося б поділитися суб’єктивним враженням від телефону, складеним не на основі інформації з Мережі або п’яти хвилин «спілкування» з ним на презентаційному стенді, а в процесі реального використання.

Galaxy S4 при першому контакті може викликати будь-яку реакцію, але точно не викличе однієї – захопленого «вау!».Людина, не надто цікавиться гаджетами, взагалі навряд чи відрізнить його від попередника, Galaxy S III. Так, відмінності є – трохи менше скругленная форма (ближче до Note II, ніж до Galaxy S III), трохи скоротилися товщина і ширина, ширша «металева» (насправді пластикова) смужка по периметру. Але вони чисто косметичні, в руці пристрій відчувається точно так же.

UPD: У відео є помилка, коли мова йде про вбудованої пам’яті. Це насправді 16-гігабайтна версія смартфона, але користувачеві доступно (принаймні, з цією версією прошивки), лише близько 8 гігабайт. Що досить мало, враховуючи, що, наприклад, в 8-гігабайтний Nexus 4 доступно 5,7 гігабайт. Але в Galaxy S4 обсяг можна наростити за рахунок карт пам’яті microSD, що робить брак вільної вбудованої пам’яті до певної міри простимим.

Мені ніколи не було зручно використовувати Galaxy S III через розташованої занадто близько до нижнього краю механічної кнопки «додому», тут ця проблема збереглася. Взагалі прийнято вважати, що у всіх смартфонов – «лопат» з 4,5-5 дюймовими дисплеями ергономіка приблизно однакова. Це не так – з тим же Nexus 4 мені управлятися набагато легше, хоча різниця в діагоналі дисплея не так велика. Швидше за все, справа в пропорціях пристрої (Nexus не такий довгий), а також в розташуванні системних кнопок управління. Та й той же HTC Butterfly з 5-дюймовим екраном для моєї руки виявився зручніше Galaxy S4. Справа, звичайно, суб’єктивне, і руки у всіх різні, але по-моєму флагман Samsung – не найзручніший з великих (ну дуже великих) телефонів. Ось до кнопок розблокування і регулювання гучності претензій немає, зроблені зручно, знайти їх просто, натискаються чітко.

Хоча корпус Galaxy S4 зроблений цілком з пластика, це не заважає пристрою справляти враження якісного. Так, задня кришка тонка і легко гнеться, але зламати або розколоти її буде дуже непросто. Через нанесеного всередині шару пластика малюнка у вигляді точок подряпини, навіть коли вони з’являться, будуть малопомітні.

У мене в ході тесту смартфон пережив (ненавмисно) запаморочливе падіння на асфальт з декількома стрибками. По кутах пластик трохи пом’явся, на ребрах (див. У відео) подекуди з’явилися неглибокі щербинки. І все – задня кришка ціла, дисплей цілий, хоча серце в той момент сильно тьохнуло. Якщо не придивлятися, пошкоджень не видно, в очі вони не впадають.Маю велику надію, що в Samsung не сильно засмутилися через бойові шрамів на тестовому апараті. Загалом, смартфон досить міцний, я сильно сумніваюся, що якась скляна Xperia Z відбулася б в такій ситуації настільки ж незначними ушкодженнями.

Тепер про дисплеї. Діагональ 5 дюймів, дозвіл Full HD, технологія Super AMOLED. За рахунок того, що щільність пікселів тут дуже висока – 440 на дюйм – ніякої PenTile вашим очам більше не страшний. На будь-якій відстані зображення і текст ідеально чіткі, читабельний навіть найдрібніший шрифт. Під кутом картинка не вицвітає, хіба що трохи скорочується яскравість.

Смартфони дисплеї Samsung завжди було прийнято поругивать за занадто насичені, неприродні кольори. До Galaxy S4 таких претензій особисто у мене не виникло – з квітами повний порядок. В налаштуваннях (традиційно для Samsung це цілий світ, хоч окрему статтю про них пиши) буде використовуватися під режим автоматичної оптимізації дисплея в залежності від умов освітленості можна змінити на «Динамічний», «Стандартний», «Фільм» або «Професійний знімок (Adobe RGB ) ».

У Galaxy S4 використаний 13-мегапіксельний модуль камери з можливістю зйомки відео в Full HD, світлодіодним спалахом, автофокусом, заднім підсвічуванням сенсора (що позитивно впливає на якість фото в умовах слабкої освітленості). Знімки відмінні, в більшості випадків не гірше, ніж у iPhone 5, хіба що кольори іноді мені здаються занадто холодними, є певний ухил в синьо-зелену частину спектру. Але насиченість, динамічний діапазон, чіткість прекрасні. На мій погляд, це найкраща камера в Android-смартфоні на сьогодні.

У відео до статті докладно перераховуються всі режими роботи камери, цікаві фішки типу одночасної зйомки фронтальної і основний камерами. За кадром залишився ще ряд можливостей, на кшталт автоматичного включення нічного режиму, коли смартфон «бачить», що навколо занадто темно. Детальніше зупинимося на них у фінальному огляді апарату. Фото, зроблені за час недовгого тесту, можна подивитися в нашій галереї на Google+.

Говорити про швидкість роботи Galaxy S4 поки рано – на тестовому зразку, не призначеному для продажу, ПО було оптимізовано до кінця і інтерфейс працював кілька задумливо. У той же час, дивіться у вбудованому відео результати тесту Geekbench: перевагу над iPhone 5 більше, ніж дворазове, над Nexus 4 – 75%. Так що мало точно не здасться.

Батарея тут більш ємна, ніж в Galaxy S III, екран, кажуть, більш економічний, але включення всіх можливих опцій і жестів в налаштуваннях призводить до досить стрімкою розрядці акумулятора. Висновки про час автономної роботи робити рано, я, мабуть, дочекаюся комерційного зразка. Але ризикну припустити, що при відключенні ряду, по суті, експериментальних функцій типу «Швидкий погляд» і жестової управління Galaxy S 4 пропрацює від батареї точно не менше, ніж попередник.

Тепер ложка дьогтю. Головний недолік Galaxy S4 – це не пластик корпусу, що не посередній ергономіка, і не дефіцит свіжих ідей в дизайні. Головний недолік, з моєї точки зору – зовнішній вигляд інтерфейсу TouchWiz. Таке враження, що корейські дизайнери ПО застрягли в 2010-му році, і до сих пір не бачили нічого крім Android 2.3. Деякі зміни інтерфейсна надбудова, звичайно, зазнала, але її ультраконсервативна суть залишилася колишньою.

Я ні в якому разі не сумніваюся в наявності у дизайнерів Samsung купи свіжих ідей для інтерфейсу – в кінці кінців, навряд чи в компанію беруть на роботу безталанних людей без творчої жилки. Швидше за все, похмура зовнішність призначеного для користувача інтерфейсу – частина усвідомленої політики керівництва мобільного підрозділу компанії, що віддає перевагу не робити «різких рухів», здатних відлякати частину споживачів. Мовляв, широким народним масам подобається і так, а естети завжди зможуть при бажанні поставити собі на смартфон альтернативну прошивку з інтерфейсом штатного Android 4.2 або будь-яким іншим.

Так то воно так, але враження від пристрою, будь там сучасний дизайн (в дусі, наприклад, програми Gmail для iOS, Google Keep або ньюсрідера Press для Android), було б зовсім іншим. І точно менше було б бурчання в пресі про чергове «тріумф посередності».

Якщо звести мої враження від Samsung Galaxy S4 до трьох слів, ці слова будуть «надфункціональності», «якісно» і «нудно».До речі, приблизно те ж саме враження за підсумками трьох місяців использовния склалося у мене від iPhone 5. Так що, можна сказати, Samsung зрівнялася з Apple (або навпаки – як кому більше подобається). Хотілося б тільки, щоб керівники корейської компанії менше боялися дивувати споживачів інноваційним дизайном, особливо дизайном ПО. Мені здається, що все від цього тільки виграють.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.