Пентагон звинуватив владу Китаю в кібершпіонажу

Міністерство оборони США вперше відкрито заявило про причетність влади і військових Китаю до кібершпіонажу. «На протягом 2012 безліч комп’ютерних мереж по всьому світу, в тому числі що належать уряду США, ставали метою атак, і за деякими з них, мабуть, стоять військові і уряд Китаю», – йдеться в доповіді Пентагону.

Злом мереж був спрямований на збір розвідданих про економіку і оборони США. Як стверджується, метою хакерів була інформація, яка могла бути використана в інтересах оборонної промисловості Китаю.

У Пекіні на це заявили, що всі звинувачення на їхню сторону безпідставні. Представник Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) Ван Сіньцзюнь назвав звіт американських спецслужб «безвідповідальним і заподіює шкоду взаємній довірі між двома країнами». Він підкреслив, що жертвами хакерів стають і КНР, і США, тому для боротьби з ними потрібно працювати разом.

США вже давно підозрювали Китай в кібератаках, але ніколи не говорили про це відкрито. У лютому приватна компанія Mandiant оприлюднила доповідь, в якій звинуватила китайську армію в шпигунстві проти США. У ньому йшлося про те, що з 2006 року атакам піддавалися десятки американських ЗМІ, держустанов і приватних організацій.

Згідно зі звітом, в руки зловмисників потрапили сотні терабайт даних: документи з деталями важливих угод, креслення, списки контактів і електронні листи. Mandiant поклала провину за злом на «Відділ 61398» – нібито секретний підрозділ Народно-визвольної армії КНР. Експерти стверджують, що атаки на зарубіжні держави відбуваються з відома влади Китаю.

Тим часом витрати Китаю на оборону ростуть. Як передає BBC, в березні КНР оголосила про збільшення щорічного оборонного бюджету на 10,4% – до 114 мільярдів доларів. У той же час Пентагон оцінив військові витрати китайців в 2012 році між 135 млрд і 215 млрд доларів.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.