Мозок Ейнштейна продається в AppStore за 10 доларів

Співробітники Національного музею медицини і охорони здоров’я Чикаго розробили незвичайне застосування для планшета iPad. За допомогою програми користувачі зможуть подивитися 350 фотографій головного мозку автора Теорії відносності.

Треба відмітити, що коштує додаток зовсім не дешево: за колекцію знімків користувачам доведеться викласти 9,99 доларів. Для того, щоб створити програму, розробники оцифрували 350 слайдів, знятих Томасом Харви – патологоанатомом, який в 1955 році проводив розтин Альберта Ейнштейна. Після процедури Харви витягнув з тіла ученого мозок, щоб зберегти його для майбутніх поколінь. Харі розділив мозок Ейнштейна на частини, так що, на жаль, створити повну модель мозку розробникам додатка не вдалося: воно не має точності анатомічної моделі, повідомляє Associated Press.

Завдяки додатку безліч користувачів iPad зможуть тепер досконально вивчити мозок генія, що помер. Консультант Національного музею здоров’я і медицини Чикаго Стів Ландерс заявив: Мені не терпиться дізнатися, які ще відкриття послідують завдяки цьому застосуванню. Мені здається, навіть сам Ейнштейн був би в захваті від цієї ідеї!

Учені вже дослідили мозок геніального фізика і знайшли в нім немало незвичайного: приміром, з’ясувалося, що тім’яні долі були набагато ширші, ніж у звичайної людини.

Розробників додатка часто докоряють в тому, що, можливо, Ейнштейн не хотів би, щоб фотографії його останків продавалися тим, що усім, що бажають. Член ради директорів музею Джим Палья не згодна з цим: Ми знаємо, що він не хотів, щоб з його останків зробили цирк, проте ми знаємо і те, що він розумів, який вклад в науку може принести дослідження його мозку.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.