IT – провал перед Різдвом

Тиждень пройшов під знаком фінансів. Практично усі найбільші IT – компанії оприлюднили свої результати за минулий квартал. Cразу обмовимося: великих досягнень немає, швидше навпаки, падіння продажів, а у ряді випадків – збитки. Третій квартал – самий провальний, оскільки виробники викочують усі свої проривні продукти пізніше, напередодні Різдва.

Позначився і інший чинник. Згідно зі свіжим звітом IDC, користувачі усе менше купують персональні комп’ютери. Їх продажі зменшилися майже на 10%. Тепер користувачі віддають перевагу пристроям поменше – смартфони і планшети, що не забарилося позначитися на продажах двох компаній – Intel і AMD. Нагадаємо, що обидва процесорні гіганти практично не представлені на мобільному ринку, де балом править архітектура ARM. У поточному році Intel показав лише декілька пристроїв на оновленій платформі Atom.

По дотичній дісталося і Microsoft – підрозділ компанії, що відповідає за Windows, принесла Редмонду менше грошей, ніж роком раніше. У компанії пояснюють це тим, що усі знаходяться в очікуванні нового хіта – Windows 8. Ця операционка буде офіційно представлена лише 26 жовтня.

Не краще ситуація і на мобільному ринку, на якому всім, окрім хіба що Samsung і Apple, стає жити все важче. Рекордсмен падіння, звичайно, Nokia.

Незважаючи на незначне збільшення виручки в порівнянні з другим кварталом, збитки фіннів за останню фінансову чверть склали майже мільярд доларів. Не врятувала колись найбільшого мобільного виробника ставка на Windows Phone. Згідно з обнародуваними даними, компанія продала лише три мільйони смартфонів Lumia. Аналітики тут же порівняли: це дорівнює кількості активацій Android – пристроїв за пару днів.

Останніми опублікував свій звіт Google. Забіжимо вперед: результат розкриття – падіння котирувань майже на 10% і мінус 26 мільярдів доларів капіталізації. Причина – невеликий скандал, що супроводжував розкриття.

Річ у тому, що фінансова звітність була опублікована на декілька годин раніше наміченого терміну. По суті, був обнародуваний не готовий текст, а чернетка. Зокрема, замість цитати Ларри Пейджа було відмічено місце, де вона мала бути.

Показники також знаходяться в загальному тренді: вони гірші, ніж чекали біржові аналітики, і по ряду пунктів гірше за аналогічний період минулого року. Головний мінус: куплене за 12 мільярдів доларів мобільний підрозділ у Motorola продовжує приносити лише збитки, які в минулому кварталі склали півмільярда доларів.

Незважаючи на обнародувану нещодавно стратегію цього відділення, згідно якої мотороловские інженери розроблятимуть пристрої з проривними і незвичайними функціями, питання, а навіщо все-таки була здійснена ця купівля, – залишається відкритим.

Пристрої під брендом Google продовжують випускати інші виробники. Очікується, що черговий гуглофон, який компанія представить наступного тижня, знову буде зроблений не Motorola, а LG. Використання патентної зброї також доки не принесло плодів.

Інша незакрита тема – заробітки Google на Android. За словами Ларри Пейджа, компанія упевнено йде до того, що мобільний бізнес приноситиме компанії 8 мільярдів прибутку в рік.

Але, скільки доводиться на продаж мобільної реклами, а скільки на комісію з продажу додатків в гугловском магазині, ніхто не сказав. Скритність з’ясовна: останній раз, коли Google був вимушений розкрити карти, а сталося це під час суду з Oracle, з’ясувалося, що головне джерело мобільного прибутку – це зовсім не телефони на рідній операционке, а гаджети Apple, чиї власники користуються гугловским пошуком, картографією і іншими сервісами.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.