Інвестори Nokia втратили терпіння

Акціонери Nokia на щорічних зборах в Гельсінкі попередили гендиректора компанії Стівена Ілопа про те, що їх терпіння добігає кінця. Багато інвесторів зійшлися на думці, що Ілоп повинен переглянути рішення 2011 про перехід на операційну систему Windows Phone і вибрати інший курс розвитку.

На те, щоб переключити свою продукцію з Symbian на платформу Microsoft, у Nokia пішло два роки. Продажі компанії ростуть: в IV кварталі минулого року вона реалізувала 4,4 мільйона смартфонів, а в I кварталі 2013-го – вже 5,6 мільйона.Проте, частка Nokia становить всього 5%, тоді як головні конкуренти – Apple і Samsung – контролюють майже половину ринку.

Акції компанії продаються за 2,72 євро, тоді як в 2000 році, на піку вартості, вони торгувалися по 65 євро. В помилковості курсу Nokia впевнений Юха Варіс, старший портфельний менеджер Danske Capital, якій належать папери компанії. «Він (Ілоп) закрив двері, – сказав Варіс в телефонному інтерв’ю Reuters, – Зараз у них немає нових ідей. Вся їхня доля залежить від Windows Phone ».

Один з великих акціонерів Nokia Ханну Віртанен, звертаючись до Ілопа на зборах, заявив: «Ти хороший хлопець … і менеджмент робить все можливе, але очевидно, що цього недостатньо. Чи відомо тобі, що важливий результат? Дорога в пекло вимощена благими намірами. Будь ласка, перейди на іншу дорогу ». Ілоп в свою чергу заявив, що незважаючи на критику він залишається вірним своєму рішенню.

Підштовхнути Nokia до успіху може смартфон Lumia 928, який компанія анонсувала в той же день. Характеристики новинки поки не розкриваються, але відомо, що у неї є камера PureView, система оптичної стабілізації та оптика Carl Zeiss. З чуток, смартфон має 4,5-дюймовий дисплей, 2-ядерний чіп з тактовою частотою 1,5 ГГц і 8,7-мегапіксельну фотосенсор.Также компанія виклала відеоролик, в якому порівнює камеру PureView з Samsung Galaxy S III і iPhone 5.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.