Інструменти місяці. Огляд головних Android-додатків березня

Серед віртуальних полиць магазину Google Play легко заблукати, легко набрати непотрібного і не знайти того самого додатку, який зробить ваше життя трішки ефективніше або цікавіше. Ми допоможуть не пропустити найцікавіші нові (або оновлені) програми для Android.

Google Keep – конкурент Evernote
Березень світі додатків і інтернет-сервісів пройшов під знаком Google. Компанія-творець Android поповнила асортимент своїх сервісів новинкою – Google Keep, а також оголосила дату списання в утиль старого-доброго Google Reader. Про Google Keep ми вже писали, читайте ось тут наш огляд, повторюватися не будемо.

Що ж стосується неприємну звістки про смерть Google Reader, то воно вкрай порушило розробників програм для «професійного» читання новин. З одного боку, більшість з них використовують саме акаунти користувачів в Google Reader, і з його відключенням їм доведеться створювати щось своє на заміну. З іншого боку, з’являється унікальний шанс зайняти нішу, добровільно залишену інтернет-гігантом.

Feedly – на зміну Google Reader
На даний момент всі шанси замінити більшості користувачів Google Reader має читалка Feedly. Починалася вона як веб-сервіс для зручного читання новин, потім у неї з’явилися мобільні додатки і маса конкурентів – Pulse, Flipboard, Zinio і іже з ними. У березні в Feedly оголосили, що готові забезпечити безпроблемний перехід з Google Reader. Коментарі більше повірили за пару тижнів 3 мільйони чоловік – саме стільки нових передплатників сервіс залучив за другу половину березня.А1 квітня викотив оновлені додатки для iOS і Android.

Весь інтерфейс програми (до речі, у нього відмінний сучасний дизайн) побудований на свайпа (див. У відео), що особливо зручно на смартфонах з великими екранами, де до керуючих кнопок тягнутися не завжди зручно. У новій версії з’явилася секція «Today», в яку додаток виносить найактуальніші новини з ваших підписок. При бажанні в налаштуваннях можна зробити так, щоб за замовчуванням завантажувалася не вона, а загальний список. Нарешті, з’явився перегляд фідів у вигляді списку, аналогічного інтерфейсу Google Reader – це повинно сподобатися «професійним» користувачам, наприклад журналістам, що використовують RSS-підписки для моніторингу новин. Нарешті, з’явилося більше можливостей для експорту новин з програми – додали підтримку Google+, Pocket, Instapaper і дозволяє одночасно постить запису в Twitter, Facebook і LinkedIn сервісу Buffer.

Підтримки російської мови в програмі немає, але при роботі з російськомовними джерелами проблем не виникає.Завантажити Feedly можна безкоштовно в Google Play і App Store.

Sidewalk Buddy – не потрапити в травматологію
Чи траплялося вам, ідучи по вулиці і дивлячись в телефон, налітати на стовп або інших перехожих? Якщо немає, то все ще попереду, якщо тільки ви не скачаєте програму Sidewalk Buddy або аналогічну їй. Додаток відображає на екрані поверх інтерфейсу ОС або будь-який інший програми віконце з зображенням з камери. Розмір віконця налаштовується, тому можна зробити так, що воно не буде заважати набору тексту. А ще його можна використовувати як сучасний аналог газети з прорізаними в ній дірками – вдаємо, що захоплені чимось в смартфоні, насправді ж уважно стежимо за допомогою нього за оточуючими. При такому сценарії використання знадобиться підтримуваний програмою цифровий зум.

Завантажити Sidewalk Buddy можна безкоштовно в Google Play. Для iOS реалізувати таку програму поки навіть теортеіческі неможливо.

System Monitor – знати все про завантаження смартфона
Назва програми придумував, схоже, сам старина Кеп, так що навіть дивно, що його ніхто не застовпив раніше. Додатків для моніторингу стану системи в Google Play Market – вагон і маленький візок, ось тільки більшість з них очей не радують. Чи то справа System Monitor – чистий дизайн в дусі естетики Holo, є дві теми – темна і світла. Свайпи (і це правильно!) Дозволяють переміщатися між екранами, на які виводяться поточні показники і графіки завантаження процесора, оперативно й пам’яті, дискової підсистеми, а також список працюючих додатків із зазначенням споживаних ними ресурсів.

У платній (80 рублів) версії є також підтримка сповіщень, «плаваючого» віджета, а також розширень для популярного віджету екрану блокування DashClock. Але для початку спробуйте безкоштовну версію – особисто мені її здалося цілком достатньо. Завантажити можна за цим посиланням.

Robird – твіттер-клієнт
У березні нарешті вийшов Robird – швидкий і мінімалістичний клієнт, створений бакинським розробником Меджидов Джабраїловим. Додаток неперевершено швидко і плавно прокручує стрічку, класно вирішена проблема попереднього вбудованого контенту. За допомогою – ви вгадали – свайпов можна переміщатися між трьома основними екранами. На першому вся стрічка, на другому – згадки, на третьому – прямі повідомлення. Екран з основною стрічкою позначений «будиночком», поруч з яким відображається число непрочитаних повідомлень.

Щоб оновити стрічку, досить потягнути її вниз. Robird вміє запам’ятовувати те місце в стрічці, на якому програма була закрита. є і підтримка tweetmarker – стороннього рішення, що дозволяє синхронізувати таку «закладку» між різними популярними клієнтами на різних платформах. Є дві теми – світла і темна, обидві в кращих традиціях Holo-інтерфейсу.Єдино, що, на мою думку, випадає з естетики – значок програми з сюрреалістичної робо-птицею. Сама по собі вона симпатична, але краще б сюди щось більш абстрактне і схематичне, як у конкуруючих зарубіжних «робоптіц» Falcon і Carbon. Ще один нюанс, з яким я зіткнувся – поки немає можливості використовувати в додатку два аккаунта, а якщо потрібно змінити один на інший, доводиться видаляти його і встановлювати заново по-новій. З додатками, звичайно, краще один раз побачити, ніж сто разів прочитати, так що дивіться відео.

Robird коштує близько 60 рублів, що здається цілком прийнятним за такий якісний продукт. Хотілося б сподіватися, що користувачі не стануть піратами програму, а підуть в Play Market і чесно куплять.

AnTek Quick Settings
Нарешті, додаток для самих-самих гиков і просто тих, хто не любить далеко лазити для зміни налаштувань, але не хоче захаращувати робочі столи зайвими віджетами. Всім, напевно, сподобалося, як в Android Jelly Bean можна отримати доступ до швидких ярликами налаштувань з спадаючого меню сповіщень. Так ось, це додаток робить таке меню доступним всім апаратам з Android 2.3 і старше, при цьому ніякого рута не буде потрібно.

Більш того, з AnTek Quick Settings ярлики-перемикачі налаштувань ще ближче – досить просто «вицепіть» меню, провівши пальцем по правій половині верхньої кромки екрану. Такий же підхід, до речі, використаний і в відомої прошивці Cyanogen Mod. Кількість доступних ярликів (особливо в платній версії) викликає запаморочення. Можна додавати в швидке меню і додатки, і контакти. Зовнішній вигляд панелі також налаштовується на будь-який смак.

У Google Play Market можна скачати безкоштовну або платну (Pro, 60 рублів) версії програми.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.