Графенова матриця обіцяє революцію в цифровій фотографії

Група вчених з Наньянського технологічного університету (NTU) в Сінгапурі розробила датчик зображення з графена, яка допоможе робити якісні знімки в умовах низької освітленості. Новий сенсор виявився в тисячу разів чутливіші до світла, ніж CMOS і CCD, і йому потрібно в 10 разів менше енергії.

Дослідження тривало близько двох років. «Ми показали, що зараз можна створювати дешеві, чутливі і гнучкі фотосенсори, що повністю складаються з графена», – підкреслив Ван Ціцзі, який очолює групу вчених. Він додав, що виробництво графенових матриць можна налагодити на тому ж технологічному процесі, що і CMOS.

Новий сенсор здатний виявити світло широкого спектра – від видимого до працюючого в середній інфрачервоній області.Це означає, що він відмінно підійде для камер усіх типів – для відеоспостереження, створення панорамних або супутникових зображень, нічного бачення і багатьох інших. При цьому вартість виробництва графенових датчиків, в порівнянні з сучасними фотосенсором, буде в п’ять разів нижче.

Графен – це новий матеріал, який відкрили вихідці з Росії Андрій Гейм і Костянтин Новосьолов в 2004 році. У 2010 році за своє досягнення вони удостоїлися Нобелівської премії. Крім того що графен є найтоншим (всього один атом, що в мільйон разів тонші людської волосини) і твердою речовиною (в 300 разів міцніше сталі), у нього є ще багато важливих властивостей. Він прозорий, гнучкий і набагато краще проводить електрику, ніж мідь.

Завдяки надчутливої до світла матриці, у фотографів відпаде необхідність виставляти високі значення ISO в умовах поганої освітленості. Вони зможуть отримувати чіткі знімки, без шумів і зернистості, не піклуючись про те, скільки світла захоплює камера. За словами Ван Ціцзі, NTU вже подав заявку на свій винахід і зараз знаходився в пошуках комерційних партнерів.

Джерело: Gizmag

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.