Google відкрив країну рад, а Левісон – збір грошей на мейлотайнопісь

Google запустила відеоконсультації Helpouts. Компанія анонсувала Helpouts на базі сервісу відеоконференцій Google Hangouts ще в серпні 2013 року. За задумом, будь-який експерт в якійсь галузі, від іноземних мов і літератури до йоги і мов програмування, може використовувати нову платформу Google для надання платних або безкоштовних консультацій.

«Реальна допомога від реальних людей в реальному часі», – говорить теглайн Helpouts.

Крім «незалежних експертів» консультації пропонують і деякі популярні бренди: наприклад, мережа магазинів косметики Sephora. Такі поради зазвичай безкоштовні.

Ціну за поради призначає сам експерт, вона може бути довільною і призначатися або відразу за весь сеанс, або щохвилини.Той, хто бажає отримати онлайн-консультацію повинен мати акаунт на Google+ і може або шукати необхідного експерта за категоріями на сторінці, або задати специфічний пошуковий запит.

Користувачі виставляють експертам оцінки і залишають відгуки, а в окремих випадках, наприклад, коли мова йде про лікарські консультації, додаткову перевірку кваліфікації здійснює сам Google.

Той, хто бажає стати експертом на Helpouts може подати відповідну заявку. Всі грошові розрахунки проводяться через сервіс Google Wallet, комісія Google при цьому становить 20%. Якщо користувач заздалегідь записався на платну консультацію, але передумав, більш ніж за добу відмовитися можна безкоштовно. В інших випадках доведеться віддати або 50% від ціни консультації, або оплатити перші 5 хвилин.

Ідея платних онлайн-консультацій не нова. Репетитори вже давно успішно ведуть заняття по Skype, а бажаючі отримати пораду лікаря можуть зробити це через один зі спеціальних медичних сайтів.

Чи доведеться новий гугловський сервіс до душі користувачам – питання спірне. По-перше, практично по всіх категоріях в Мережі повно безкоштовних альтернатив – будь то майстер-клас з фітнесу або поради з макіяжу. Щоб сервіс був конкурентним, Google доведеться залучати по-справжньому авторитетних експертів, за чиї поради користувачі будуть готові платити: наприклад, відомих шеф-кухарів або дизайнерів.

По-друге, якість мобільного інтернету досі часто залишає бажати кращого, що робить роботу з Hangouts зручною далеко не завжди. Як саркастично зазначає Techcrunch, машина навряд чи зламається прямо у вас у вітальні з хорошим Wi-Fi-сигналом.

На момент запуску користувачам Google Helpouts є близько тисячі консультацій в різних областях.

Інтернет-користувачам запропонували профінансувати сверхбезопасную електронну пошту.

Відповідне повідомлення на краудфандінговой платформі Kickstarter розмістив Ладарія Левісон, творець поштового сервісу Lavabit.

Його особливість полягала в шифруванні пошти на кожному етапі, в тому числі в браузері до відправки. З чуток, саме поштою Lavabit користувався викривач Едвард Сноуден. У серпні Левісон повідомив, що прийняв рішення закрити свій поштовий сервіс, не бажаючи виконувати вимоги влади США надати ключі шифрування даних.

Над новим поштовим сервісом творець Lavabit намір працювати спільно з компанією Silent Circle, яка займається шифруванням голосових дзвінків і відеопереговорів.

«Ми створили невелику некомерційну організацію під назвою Dark Mail Alliance. Вона буде займатися інтелектуальною власністю, яка має відношення до нового протоколу передачі даних. Якби я звернувся до вас 2-3 роки тому і сказав, що існуючі поштові протоколи потрібно терміново замінити на безпечні, ви б підняли мене на сміх. Навіщо витрачати силу-силенну часу через якийсь гіпотетичної загрози? Але думаю, після історії зі Сноуденом ставлення до безпеки даних у багатьох з вас змінилося », – підкреслив творець поштового сервісу Lavabit Ладарія Левісон.

За задумом Dark Mail Alliance, шифруватися буде не тільки вміст електронного листа, але і метадані – інформація про відправника та одержувача, а також IP-адреси. Новий протокол буде поширюватися за принципом opensource, тобто його вихідний код буде доступний усім бажаючим.

За першу добу з майже що 200 тисяч доларів, які хочуть зібрати в Dark Mail Alliance, користувачі пожертвували близько 13 тисяч.

Якщо збір коштів буде успішним, нова система шифрування може заробити в 2014 році. Варто відзначити, що в технологічному світі чимало прихильників шифрування даних. Тут можна згадати BlackBerry з її системою захисту передачі даних, а також порівняно новий проект глави «ВКонтакте» Павла Дурова Telegram.

У мессенджере використовується технологія шифрування листування MTProto, розроблена братом гендиректора «ВКонтакте» Миколою Дурова.

Втім, у своїй статті про Telegram колишній прес-секретар «ВКонтакте» Владислав Циплухін якось зауважив, що ніхто не може бути впевнений в тому, що умовний Дуров – не агент розвідки, а Apple не зберігає дані зі свого сканера відбитків пальців.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.