Google оцифрує Гранд-каньйон

Google додасть панорамні знімки Гранд-Каньона в сервіс Street View, що дозволяє гуляти по різних куточках світу не відходячи від комп’ютера. Із-за обривистого рельєфу цієї місцевості компанії довелося відмовитися від звичного гуглмобиля і знімати за допомогою незвичайної фотосистеми рюкзака Trekker.

Гранд-каньйон – одна з найзнаменитіших природних пам’яток у світі. Він знаходиться в США, в штаті Арізона. Довжина каньйону складає 446 кілометрів, ширина коливається від 6 до 29 кілометрів, а глибина досягає 1600 метрів. У 1979 році цей переконливий природний об’єкт включили в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Для того, щоб оцифрувати каньйон, Google використовує спеціальне пристосування під назвою Trekker. Воно є рюкзаком із закріпленою згори камерою, яка управляється оператором за допомогою Android- смартфону. Камера знімає панорамні фотографії на десять пятимегапиксельних лінз. Акумулятора пристрою вистачає приблизно на день.

Вузькі і круті скелі Гранд-Каньона – це прекрасний майданчик для випробування нашої нової фотосистеми, – заявляє компанія у своєму блозі.

Зйомки ведуть декілька груп по дві людини. Усі загони екіпіруються камерами Trekker. Кожен маршрут проходять декілька груп, що дозволяє вибрати найбільш вдалі варіанти знімків. Google поки що не розголошує, коли панорами Гранд-Каньона будуть доступні для перегляду в Street View, проте, очевидно, це станеться вже найближчим часом.

Сервіс віртуальних прогулянок був запущений як доповнення до Google Maps в 2007 році. Компанія не лише фотографує вулиці великих міст, але і час від часу знімає різні пам’ятки. Приміром, нещодавно в Google Street View були додані підводні панорами Великого Бар’єрного рифа.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.