Google анонсувала універсальний комунікатор і «розумні» карти

Всупереч очікуванням, перший день щорічної конференції для розробників Google I / O пройшов без очікуваних багатьма анонсів нових планшетів і смартфонів. Замість цього компанія анонсувала масу оновлень інтернет-сервісів і програм.

Samsung Galaxy S 4 Google Edition
Єдиним пристроєм, анонсованим на минулій вчора в Сан-Франциско презентації, стало спеціальне видання смартфона Samsung Galaxy S 4. Від звичайної версії корейського флагмана «Google Edition» буде відрізнятися іншим ПО, а саме – чистої версією Android без добавок і надбудов від Samsung і з класичним інтерфейсом замість TouchWiz.

Головне, що власникам такого смартфона не доведеться чекати, поки в Samsung адаптують ПО під нову версію Android – після її виходу можна буде встановити нову прошивку відразу ж, як на пристроях лінійки Nexus. Про інші переваги такого апарату я писав в окремій статті вчора, не буду повторюватися.

Універсальний комунікатор Hangouts
З програмних новинок, мабуть, головною став кросплатформенних месенджер Hangouts, що підтримує, крім обміну текстами і зображеннями, голосове спілкування і відеодзвінки. Сервіс замінює собою Google Talk і чат, а також відеовстречі Google+. Для потреб мобільних користувачів випущені версії для iOS і Android.

Крім того, Hangouts замінює чат у пошті Gmail. Є і розширення для браузера Chrome, яке вміє працювати навіть у фоновому режимі, коли всі вікна браузера закриті, доступ до чату здійснюється через значок в панелі повідомлень на робочому столі Windows або в системній області меню на Mac.

Як пише в ексклюзивному матеріалі про історію створення Hangouts The Verge, ущербність свого різношерстого набору месенджерів і інструментів для IP-телефонії в Google усвідомили вже давно. Розробка нинішньої версії Hangouts був розпочато ще два роки тому. Було вирішено не переробляти один з існуючих продуктів, а створити новий сервіс і додатки-клієнти з нуля.

За цей час значну частку ринку зуміли зайняти конкуренти – Apple зі своїм iMessage, Facebook, а також WhatsApp і його аналоги. Стрімке зростання популярності мобільного інтернету призвів до того, що число повідомлень в різного роду мобільних чатах перевищило трафік SMS. Так що Google доведеться докласти чимало зусиль, щоб відвоювати собі місце під сонцем. Пізніше сьогодні ми опублікуємо текст з власними враженнями від нового сервісу Google.

Нові карти Google Maps
На Google I / O також показали майбутнє карт Google, на яке прості смертні поки можуть подивитися тільки запросивши запрошення за цією адресою. Головне нововведення – карти сильно «порозумнішали» і змінюють відображається вміст «на льоту», реагуючи на що вводяться користувачем пошукові запити або кліки по карті. Мета – показати користувачеві саме ту інформацію, яка потрібна йому в даний момент. Наприклад, якщо ви клацніть на ресторані, карти відразу відобразять інші заклади, розташовані поблизу.

Нові карти Google використовують технологію WebGL, що дозволяє малювати все так само швидко, як це відбувається в мобільному додатку. Повністю підтримується і сенсорне управління, включаючи мультитач. Остаточно інтегрований і сервіс Google Earth – тобто можна не тільки бачити рельєф поверхні з достовірною текстурою з супутникового знімка, але і при граничному зменшенні масштабу побачити планету цілком. Причому, чим особливо пишаються розробники, хмари на планеті будуть саме там, де вони знаходяться в даний момент на самому справі, те ж саме буде вірно і для розташування зірок на небі.

Оптимізують в новій версії сервісу та навігацію – можна буде не тільки вибирати різні маршрути, але і отримувати рада якщо, наприклад, громадським транспортом кудись добиратися буде швидше, ніж на автомобілі. Як альтернативний варіант система також зможе запропонувати літак, велосипедний або піший маршрут. У систему вбудована функція самонавчання – згодом карти почнуть пропонувати вам ресторани з урахуванням ваших смаків (орієнтуючись на залишені вами оцінки та відгуки) або найбільш швидкий шлях додому.

соцмережа Google+
Журналісти не втомлюються писати, що Google+ залишається непопулярною соцмережею і поки нездатний переманити користувачів з Facebook або у сильних регіональних гравців, а Google не залишає спроб залучити людей новими можливостями. На Google I / O було представлено оновлення інтерфейсу соцмережі, яке вже доступний користувачам.

Зовнішність Google+ стала простіше і лаконічніше, «дух» дизайну явно був запозичений у мобільного «помічника» Google Now. Новини в основний стрічці тепер представляються картками в один, два або три стовпці в залежності від розмірів екрану, стало дуже схоже на Хроніку в Facebook. Якщо вибрати в меню картки пункт «статистика», вона перекинеться і можна буде переглянути, хто додав до запису «+1». Меню зліва перетворилося і з’являється тільки при наведенні курсору на значок будиночка під логотипом Google угорі ліворуч.

У соцмережі була поліпшена підтримка хештегов, тепер Google+ буде сам пропонувати додати релевантні мітки до запису під час публікації. Оновилася і фотографічна частина сервісу – тепер соцмережа може спробувати самостійно поліпшити якість фотографій (аж до автоматичного усунення зморшок) або навіть зліпити з декількох, знятих послідовно, анімований GIF.

Ігри, музика і Android
Витоку виявилися вірними – Google дійсно представила свого роду спеціалізовану ігрову соцеть для Android – сервіс Google Play Games. Будучи аналогом Game Center для iOS, система дозволяє вести облік своїх досягнень, знаходити партнерів для багатокористувацьких ігор, а також – і це, мабуть, головне – синхронізувати свій прогрес через «хмару» на різних пристроях. Тобто, припустимо, якщо ви дійшли до десятого рівня в Angry Birds на планшетника, то на смартфоні не треба буде проходити перші дев’ять заново. Докладніше про сервіс можна прочитати в який вийшов у нас на днях матеріалі.

Правдивими виявилися і чутки про музичному сервісі по підписці на основі Google Music – All Access. За аналогією зі Spotify і Rdio за 10 доларів в місяць користувачі (поки лише в США і на Android або ПК через браузер) зможуть слухати будь-яку музику, доступну в каталозі Google (там, кажуть в компанії, «мільйони» пісень). Треки можна додавати в свою бібліотеку, а також завантажувати для прослуховування без доступу до Мережі. Також система може працювати як «розумне радіо», автоматично складаючи плейлист по заданому в якості відправної точки виконавцю, альбому або пісні. З All Access можна необмежено пропускати пісні. Для тих, хто сумнівається передбачений місяць безкоштовного тестування нового сервісу.

Нарешті, хоча нової версії Android анонсовано поки не було, Google представила масу нових інструментів, які можуть використовувати розробники для створення інноваційних програм. Про них ми розповімо пізніше сьогодні в окремій замітці.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.