Генеральне прибирання. Огляд «чистячих» утиліт для Android

У міру користування Android-смартфоном в систему потрапляє багато «зайвої» інформації – кеш, застарілі cookie, історія пошуку, процеси, логи та інше. З плином часу такі файли виявляються непотрібними, але осідають в пам’яті. Про утиліти, які допоможуть вичистити «сміття» і навести порядок, – читайте в огляді Вестей.Хайтек.

Кеш – це допоміжні файли (тимчасові копії документів, створених в Word, прослухана «ВКонтакте» музика, ділянки карт в Google Maps, завантажені з Інтернету картинки і т.д.), які зберігають програми. Записуватися вони можуть як на вбудований накопичувач або SD-карту, так і в оперативну пам’ять Android-смартфона.

Кеш потрібен для прискорення завантаження і низького споживання каналу. Однак періодична чистка залишкової інформації також необхідна. Спеціальні додатки, по-перше, допомагають видалити файли, які нескоро або вже ніколи не знадобляться, збільшуючи вільний простір (іноді – кілька сотень мегабайт або навіть гігабайт). По-друге, вивільняють ресурси для оперативної пам’яті, продовжуючи термін «життя» акумулятора (про те, як зберегти заряд батареї на Android – читайте в іншому нашому огляді).

1-Click Clear

Як і випливає з назви, ця утиліта за допомогою одного кліка допомагає позбутися від СМС, історії переглядів в браузері, кеша, журналу дзвінків і тимчасових файлів на SD-карті. Тонких налаштувань у додатки немає, зате воно найпростіше в Google Play.

Для зручності можна винести на робочий стіл іконку, щоб позбавлятися від кеша одним натисканням. Так як 1-Click Clear створювали японці, переклад програми сильно кульгає – російською мовою вона називається «Ключовим очищення».Проте, розібратися в ній нескладно.

Потрібно версія Android: 1.6+;
Розробник: OPDA;
Рейтинг Google Play: 4,3 (18 980).

Clean Master

Потужний інструмент типу «все в одному» з дуже доброзичливим інтерфейсом. Також може служити як диспетчер задач, менеджер програм і запущених процесів. Чистить буквально все: кеш, cookie в браузері, історію пошуку Google, і навіть буфер обміну і «сліди», залишені в інших програмах (WhatsApp, Google+, Spotify, Pinterest, YouTube та ін.)

При аналізі стану системи утиліта приймає до уваги файли великого розміру (> 10 мегабайт). Їх теж можна разом видалити, проставивши галочки. На відміну від 1-Click Cleaner, Clean Master вміє чистити оперативну пам’ять (розділ «Завдання»). На моєму смартфоні, наприклад, виявилося кілька запущених процесів (Google Reader, «Яндекс.Карти», «Play Музика», «Медіа»), які займали зайві 26 МБ в «оперативці». Всі непотрібні вам процеси можна відзначити галочкою, прив’язати їх до ярлику «Прискорювач» і винести його на домашній екран. На жаль, очищати їх за розкладом не можна.

За допомогою Clean Master також можна дізнатися, який обсяг пам’яті програми разом з кешем. У мене з’ясувалося, що «Яндекс.Карти» віднімають 1,8 гігабайти (13 мегабайт на сам додаток + 1,7 ГБ супутніх файлів), Evernote – 354 МБ, а «ВКонтакте» – 103 МБ.

Потрібно версія Android: 2.1 +;
Розробник: Ksmobile;
Рейтинг Google Play: 4,7 / 5 (319 722).

App Cache Cleaner

У цій утиліті передбачена всього одна кнопка, яка видаляє відразу весь кеш. Можна видаляти «сміттєві» файли за запитом, налаштовувати авточістку після запуску або в певний часовий інтервал. Деяким програмам (наприклад, карт або ігор) кеш необхідний, але його розмір можна обмежити, щоб він не «з’їдав» занадто багато пам’яті на смартфоні.

Потрібно версія Android: залежить від пристрою;
Розробник: INFOLIFE;
Рейтинг Google Play: 4,7 (37 111).

Call Log Monitor

Спеціалізований інструмент для оптимізації історії викликів і СМС. Може зробити так, щоб відразу після закінчення розмови на Android-смартфоні не залишалося ніяких слідів від людини, яка телефонувала вам з якогось певного номера.Крім того, по закінченню певного часового автоматично позбавляється від вхідних і відправлених СМС.

Є в утиліті ще одна цікава функція, яка допомагає внести фальшиву запис в журнал дзвінків. Список викликів можна експортувати в CSV-файл, а настройки захистити паролем. При бажанні програму можна приховати від очей сторонніх (відкриється вона тільки після виклику на номер # 9999).

Потрібно версія Android: 2.2 +;
Розробник: SoftRelay;
Рейтинг Google Play: 4,8 (88).

History Eraser

Видаляє всі, що пов’язано з історією: перегляди в браузерах, список виклик (часті, пропущені, вхідні / вихідні), СМС (включаючи чернетки), пошук в Gmail, Google Maps, YouTube, Google Play, буфер обміну. Здатний стерти і Кеш, але відразу з усіх додатків.

Потрібно версія Android: залежить від пристрою;
Розробник: INFOLIFE;
Рейтинг Google Play: 4,7 (120 461).

Advanced Task Manager

Ще одна програма авторства INFOLIFE. Ця утиліта аналізує журнал запуску системи і відключає завантаження небажаних процесів. «Вбивати» їх вона може відразу після завантаження Android, при виключенні або на вимогу. Важливі процеси в списку не показуються (наприклад, графічна оболонка, без якої користуватися смартфоном можна), так що чистку можна проводити безболісно.

Потрібно версія Android: залежить від пристрою;
Розробник: INFOLIFE;
Рейтинг Google Play: 4,6 (152 400).

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.