Генеалогічний сайт куплять за 1,6 мільярда доларів

Група інвесторів на чолі з європейським фондом прямих інвестицій Permira купить генеалогічний сервіс Ancestry.com. Сума угоди оцінюється в 1,6 мільярда доларів, або 32 долари за акцію. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на обізнане джерело.

Окрім Permira, в число покупців увійшли соинвестори фонду, топ-менеджент Ancestry.com, а також група Spectrum Equity, яка вже володіє 30-процентною долею проекту. Вони розраховують на збільшення платних передплатників за рахунок нових архівних даних і впровадження інноваційних технологій. За словами джерел газети, одна з цілей купівлі – розширити аудиторію сайту, включивши в неї користувачів з країн Західної Європи.

Ancestry.com був заснований в 1983 році. Завдяки ньому користувачі можуть упізнати свій родовід, виконуючи пошук за оцифрованими документами з архівів(всього в них більше 10 мільярдів записів). Згідно із статистикою сервісу, на червень 2012 року з його допомогою було складено 38 мільйонів генеалогічних дерев.

Доступ до Ancestry.com платний – від 13 до 35 доларів в місяць. База передплатників сервісу налічує понад 2 мільйони чоловік. Проекту належить ряд допоміжних сайтів, включаючи Genealogy.com, MyFamily.com, ProGenealogists і Rootsweb.com.

У листопаді 2009 року Ancestry.com провела IPO. У перший день торгів акції компанії подорожчали до 13,50 долара. Найвищої відмітки – 45,70 долара – папери досягли в квітні 2011-го. До закриття торгів на біржі NASDAQ минулої п’ятниці, 19 жовтня, акції Ancestry.com(ACOM) коштували 29,18 за штуку.

За останні місяці Ancestry.com зробила декілька поглинань, спрямованих на збільшення призначеної для користувача бази. У серпні компанія придбала сайт Archives.com за 100 мільйонів доларів, а раніше в жовтні оголосила про плани купити 1000memories, який допомагає оцифровувати фотографії. В середу, 24 жовтня, Ancestry.com оголосить фінансові результати за III квартал.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.