Дисплей Mirasol дозволить заряджати смартфон раз в тиждень

Використовують варіанти традиційної рідкокристалічної технології дисплеї стають все досконалішими, однак перемогти головний їх недолік – високе енергоспоживання – інженери поки не в змозі. Прагнення продовжити термін автономної роботи мобільних пристроїв змушує шукати альтернативи – наприклад, як в показаному в минулому році YotaPhone, «електронне чорнило».

Більш універсальне рішення представила напередодні Qualcomm. На галузевій виставці SID Display Week американська фірма, відома в першу чергу своїми мобільними ARM-процесорами, показала прототип смартфона з 5,2-дюймовим дисплеєм запаморочливого дозволу 2 560 x 1 440. Екран виконаний за технологією Mirasol, відомої вже кілька років, але все ще не готовою для комерційного використання.

Технологія «відбиває дисплея» Mirasol на електромеханічних осередках реалізована наступним чином. Кожен піксель такого дисплея складається з трьох субпікселів: червоного, зеленого і синього. Кожен з них, в свою чергу, є складовою плівку, між двома шарами якої знаходиться повітряний проміжок.

В такому стані підсвічений відбиває світло, беручи участь у формуванні картинки на екрані. Якщо ж подати на підсвічений ток, два шари плівки «злипаються», і підсвічений стає чорним. Тобто, як і в випадку з дисплеями букридеров на «електронному чорнилі», енергія витрачається лише в момент перемикання стану пікселів, а не постійно, як з LCD-екранами, які вимагають підсвічування, або також споживають енергію постійно у включеному стані дисплеями на органічних світлодіодах (OLED).

За оцінками розробників, заміна звичайного дисплея в смартфоні дисплеєм Mirasol дозволила б продовжити час автономної роботи пристрою в п’ять-шість разів. Головна проблема з дисплеями на мікроскопічних електромеханічних осередках, крім обмежених можливостей передачі кольору – складність у виробництві. Влітку в Qualcomm навіть говорили, що самі від виробництва подібних екранів відмовляться, обмежившись ліцензуванням технології всім бажаючим спробувати щастя в налагодженні ефективного виробництва. Єдина модель електронної книги з Mirasol-екраном, Kyobo, вийшла вже більше року тому, однак успіхом не користувалася.

Навіть якщо смартфони з дисплеями Mirasol і з’являться у продажу, до цього часу пройде не один рік – поки що LCD, з усіма своїми недоліками, краще для смартфонів або планшетів і функціонально, і економічно. У той же час, в пристроях типу букридеров або «розумних годин» (прототип такого пристрою з екраном Mirasol теж показали на виставці) після деякого доопрацювання нова технологія може прижитися і раніше.

Джерело: Engadget

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.