Бумеранг від Nokia і умовний залік Windows 8

Компанія Nokia випустила рекламний ролик свого нового флагмана – смартфону Lumia 920, в якому, м’яко кажучи, критикує iPhone, натякаючи на фанатизм прихильників і невеликий вибір різних за кольором варіантів дизайну.

Ми не міркуватимемо про те, чи правильно і чи ефективно це – будувати свою рекламу на критиці конкурентів. Проте важко не помітити, що ролик схожий на першу рекламу самого Apple під назвою 1984, який знімав для компанії Ридли Скотт. Правда, в тому ролику з минулого століття йдеться про революцію, яку у результаті і вчинила Apple у світі технологій. У сучасному ж ролику від Nokia усього лише заявка на зміну кольору і дизайну. Але виправдати фінську компанію можна тим, що їй відчайдушно потрібний хіт і увага аудиторії для продажів нового телефону. Річ у тому, що справи у Nokia йдуть не дуже добре.

Штаб-квартира фінської компанії в місті Еспоо буде продана. На продажі будівлі Nokia сподівається виручити більше 250 мільйонів євро. Гроші підуть на боротьбу з кризою, в якій зараз знаходиться корпорація Стівена Елопа. І це лише частина стратегії по скороченню витрат холдингу. У Фінляндії вже закрився завод по випуску мобільних пристроїв, Nokia звільнила 10 000 співробітників – це 20% штату компанії. Крім того, фінська компанія планує закрити науково-технічні центри в Канаді і Німеччині.

У інтерв’ю All Things Digital Стівен Елоп признався, що все склалося не зовсім так, як він розраховував, і що він припустимо декілька помилок під час випуску Lumia 800 і Lumia 710. Тепер він вважає, що потрібно було зосередитися на поширенні цих смартфонів через операторів, а не випускати моделі в широкий продаж.

У тому ж інтерв’ю він заявив, ніби не розчарований тим, що Microsoft не притягнула Nokia для виробництва планшетів Surface. Я розумію, чому Microsoft роблять Surface. Досі нікому не вдавалося зробити Windows – машину, про яку б усі говорили, – краса і потужність. І вони просто встановили планку – мовляв, дивитеся – наші комп’ютери мають бути, як мінімум, так само хороші. І ми не розчаровані тим, що Microsoft не притягнула нас для створення Surface. Наша компанія не хоче бути просто ще одним збирачем чергового планшета. І, до речі, це не означає, що Nokia не бажає вийти на новий для себе ринок, – заявив виконавчий директор Nokia.

Також Елоп визнав, що іноді складно мати справу з його колишнім працедавцем. І відмітив, що топ-менеджери обох компаній частенько обмінюються СМС для вирішення якихось важливих питань.

Крім того, Елоп спростував чутки, що Microsoft має намір налагодити випуск WinPhone – смартфонів під власним брендом. Виконавчий директор Nokia сумнівається, що партнер фінської корпорації самостійно вийде на апаратний ринок розумних телефонів. Втім, за словами Елопа, якщо компанія Microsoft захоче, то вона може це зробити.

*** ***

Співзасновник Microsoft Пол Аллен опублікував огляд Windows 8. Нову операционку, якою так гордяться в корпорації, він назвав елегантною, інноваційною і збиваючою з пантелику. Пол самостійно протестував Windows 8 відразу на двох пристроях – звичайному комп’ютері і планшеті Samsung 700T.

І в цілому, Аллену сподобалася нова ОС, у тому числі, два режими роботи(Метро-режим і можливість працювати в звичному десктопном виді) з додатками і навігація за допомогою жестів. Він пише, що Windows 8 виглядає чуйнішою і швидшою, чим Windows 7. З іншого боку, Аллен склав переконливий список особистих претензій.

Особливе роздратування у нього викликало те, що браузерів виходить два – один для десктопа, другий на планшеті в режимі Метро – і даними вони не обмінюються. Те, що ти почав переглядати в Метро – в нім же і залишається, не синхронізуючись з десктопной версією. Ще одна претензія пов’язана з неможливістю встановити традиційний робочий стіл як режим за умовчанням при роботі на звичайному комп’ютері. Річ у тому, що середовище десктоп – виконана в якості додатка, в нього перемикаєшся і там вже дістаєш доступ до звичному Windows. Аллена ж обурює те, що для консервативних користувачів, що звикли до колишнього інтерфейсу, немає можливості зафіксувати це середовище за умовчанням.

Також Аллену не сподобалася відсутність візуальних підказок про наявність додаткових команд і функцій у багатьох застосуваннях – для їх пошуку доводиться або робити клацання правою кнопкою миші, або провести пальцем по екрану. Не схвалив співзасновник Microsoft і відсутність тек в меню Пуск. Сюди можна додавати тільки плитки, що розтягує меню все більше і більше. В цьому випадку, Аллен приводить в приклад iOS і Android, які давно і успішно підтримують теки.

Крім усього іншого Аллен згадав трудність прокрутки на планшеті в десктопних застосуваннях, нестабільний виклик екранної клавіатури, відсутність годинника на стартовому екрані. І резюмував свій огляд Windows 8 несподівано, відмітивши, що це буде велика річ, коли її виправлять.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.