Журналістам показали SRI International, а Yahoo купує Tumblr

Журналістам показали один з головних центрів розробок сучасних технологій. У техноблозі The Next Web з’явився звіт з штаб-квартири SRI International в Менло Парк. SRI – Stanford Research Institute замислювалася як дослідницький інститут Стенфорда.

Саме навколо Стенфорда пізніше і виросла технологічне середовище, яка сьогодні відома як Кремнієва долина. SRI була заснована незабаром після другої світової війни – в 1946 році. Спочатку лабораторія переважно проводила дослідження для американських військових і розвідувальних відомств і, за чутками, чимало посприяла перемозі США в холодній війні. На хвилі студентських протестів проти кампанії у В’єтнамі в 1970-х дослідницький підрозділ відокремилося від Стенфордського університету, стало самостійною організацією і змінило назву на SRI International.

Лабораторія розташована в Менло Парк – столиці венчурного капіталу по сусідству з Facebook і Oracle невипадково.Сьогодні SRI – найважливіша дослідна лабораторія в Кремнієвій долині. На її рахунку більше тисячі патентів в різних областях від фізики і економіки до програмування і досліджень космосу. Журналістам показали кілька проектів. Один з них – така собі ускладнена версія Google Glass, бінокль доповненої реальності.

Взяли військовий бінокль, вийняли з нього внутрішні механізми, зробили копію корпусу на 3D-принтері і помістили всередину власну систему. За допомогою такого бінокля можна бачити геотеги. Також можна постачати геотеги цікаві місця самому. Можна не тільки відзначити якусь точку, але і залишити повідомлення іншій людині. Поруч з точкою на карті він побачить ваше послання. Вчора запропонували відмінну ідею щодо застосування такого бінокля в ситуації, аналогічної тому, що сталося під час Бостонського марафону. Разом з біноклем можна використовувати систему розпізнавання осіб, яка буде підказувати: «О, ця людина підозрілий, треба за ним поспостерігати». Для того щоб розпізнати обличчя, необхідний високий дозвіл. Бінокль автоматично вирішує цю проблему. Адже камери спостереження десь на даху часто просто не приносять користі.

Роль SRI в розвитку сучасних технологій надзвичайно велика – в 1960-х роках вона перетворилася в найважливішу технологічну лабораторію США. У той час там народилася концепція графічного інтерфейсу користувача, який потім допрацювали в лабораторії Xerox Park.

Згодом вона була запозичена і успішно використана Стівом Джобсом в перших машинах Apple, а сьогодні є частиною всіх популярних операційних систем. В SRI був розроблений перший прототип комп’ютерної миші, струменевий друк, LCD-дисплеї і багато іншого.

В останні роки лабораторія в основному згадується технологічними ЗМІ в контексті досліджень в області обробки мови.Лабораторії зобов’язана своєю появою компанія Nuance Communications – лідер в області розпізнавання і обробки мови. В SRI була створена програма Siri, яка пізніше з’явилася в пристроях Apple, а спочатку розроблялася як інтелектуальний помічник для американських солдатів.

Чергова успішна розробка SRI – мініатюрні штучні супутники CubeSats об’ємом в 1 літр і масою менше 1,5 кілограмів.Незважаючи на малий розмір і невисоку вартість ці пристрої успішно застосовуються в дослідженнях космосу, їх запускають студенти і любителі.

СubeSats – це сучасні технології в космосі. Це контейнер, в нього поміщається супутник і додаткове обладнання. Зовні вони виглядають однаково. На корпусі є спеціальні порти, які дають доступ до супутника. До моменту, коли супутник досягає ракети, він виглядає як баласт, і кріпиться там же, де кріпиться баласт. Це забезпечує вкрай низьку вартість запуску. Зараз є компанії, які продають деталі таких супутників в Інтернеті. Тобто ви можете купити повний набір менш ніж за 10 000 доларів і запустити його.

Yahoo купує Tumblr. Компанія під керуванням Марісса Мейер – колишнього топ-менеджера Google – розповсюдила прес-реліз, в якому йдеться про те, що керівництво Yahoo і блог-платформи прийшли до досягнення відповідної домовленості.Операцію планують закрити в другому півріччі.

Tumblr дозволяє публікувати текстові записи, але користувачі в основному використовують його для ведення відео – і фотоблогів. У Росії популярність платформи не дуже велика. Чутки про покупку ходили в Інтернеті весь минулий тиждень.Підтвердилося все аж до суми угоди – вона складе близько 1 мільярда 100 тисяч доларів.

Таким чином, Yahoo приєдналася до Google і Facebook, які вже встигли купити сторонні сервіси за 1 мільярд і більше – в разі Google це був YouTube, а компанія Марка Цукерберга стала в минулому році власником Instagram.

На думку аналітиків, Tumblr поки що не обіцяє великих доходів. Для Yahoo він може представляти привабливість за рахунок швидкого збільшення числа унікальних користувачів, яких зараз, за даними компанії, близько 300 мільйонів в місяць. У компанії Марісса Мейер розраховують, що сукупно з аудиторією Timblr кількість відвідувачів сервісів Yahoo перевищить 1 мільярд на місяць.

Глава Tumblr Девід Карп вже підтвердив, що блог-платформа буде управлятися колишньої командою, і угода не вплине на роботу сервісу. Проте, новина викликала негативну реакцію у користувачів Tumblr.

У Мережі навіть з’явилася петиція проти угоди – її встигли підписати більше 160 000 чоловік. Увечері, в понеділок в Yahoo відбудеться велика прес-конференція, на який обіцяють розповісти про угоду докладніше. Поки що про неї свідчить тільки одне – корпоративний блог Yahoo переїхав на платформу Tumblr.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.