За користувачами торрент-клиентов виявили стеження

За користувачами, які віддають перевагу BitTorrent – клієнти для завантаження фільмів і музики, швидше за все, стежать. Такого висновку дійшли учені з Бірмінгемського університету, які відстежували найпопулярніші роздачі на 420 торрент-трекерах упродовж трьох років, передає BBC.

Користувачів, що викачують останні новинки, можна засікти впродовж трьох годин. Правовласники можуть використати цю інформацію, щоб закривати незаконні роздачі. Щоб упізнати це, дослідники розробили торент-клієнт на кшталт BitTorrent, який реєстрував усі з’єднання.

З’ясувалося, що системи моніторингу, які використовують сторонні компанії, не бачать різниці між новачками і тими, хто стоїть на безлічі роздач. За словами Тома Котии, що очолює групу учених, у балки потрапить навіть той, хто викачає фільм всього один раз.

Якщо користувач почав роздавати контент, що входить в першу сотню за популярністю, такі системи запишуть його IP – адреса впродовж декількох годин. За менш затребуваним контентом стежать рідше, відмітив він.

Фахівці виявили принаймні десять компаній, які ведуть балки завантажень. Серед них виявилися організації по захисту авторського права, фірми, працюючі в області комп’ютерної безпеки і інші дослідники.

За словами Котии, визначити IP – адреси що роздають легко, тому багато компаній просто збирають їх, щоб використати в майбутньому. Проте, вважають юристи, мережеві адреси навряд чи можуть виступати доказом на суді, оскільки вони вказують на з’єднання, а не на конкретну людину.

This entry was posted in Хай-тек серед нас. Bookmark the permalink.

Comments are closed.