З Ван Гогом в кишені. Огляд кращих iOS-додатків для любителів мистецтва

Смартфони і планшети отупляють? Багато дотримуються саме такої точки зору. У цьому огляді ми доведемо, що за допомогою iPhone і iPad можна не тільки гортати паблік «Вконтакте», постити фото їжі в Instagram і знищувати зелених свиней, а й долучатися до світової культури.

Artfinder
Чудове і дуже просте додаток, що дозволяє завжди бути в курсі останніх тенденцій в живописі. Програма представляє собою гігантську, щодня оновлювану добірку сучасного мистецтва. По суті, це гігантський магазин живопису, в якому користувач може милуватися картинами і при цьому отримувати про них практичну інформацію, що дозволяє прикинути, як вони будуть виглядати на стіні над ліжком (габарити полотна, тип паперу і так далі). Практично будь-яку картину з програми можна придбати буквально в кілька тапов, дана докладна інформація про авторів.

Навіть якщо купувати не хочеться, додаток все одно прекрасно підходить для того, щоб милуватися сучасним картинами.Кожній знахідкою можна поділитися в Twitter, Facebook або Tumblr. Також полотна можна додавати в список бажань.Картини в магазині можна шукати по художнику і за назвою. Незалежні художники і галереї можуть продавати за допомогою додатка свої картини.

З мінусів можна відзначити кілька перевантажений інтерфейс програми і відсутність перекладу на російську. На iPad картини виглядають куди краще, ніж на невеликому екрані iPhone.

Програму можна безкоштовно завантажити в App Store.

Афіша
Це відоме додаток, що дозволяє не пропустити ніякі важливі культурні події в місті. За допомогою програми можна дізнатися розклад кінотеатрів в вашому місті і почитати відгуки до фільмів і навіть забронювати квитки. Є можливість побачити всі поточні виставки, переглянути оцінок до них, почуття їх відгуки. Потрібні події можна відправляти повідомлення.

Загалом, програма суто утилітарне, проте дуже допомагає дізнатися про всіх естетичних насолодах, які пропонуються в вашому місті. Коли ви задаєте собі питання «Куди б піти?», Перше місце, куди варто зазирнути – це додаток «Афіши».

Програму можна безкоштовно завантажити в App Store

Artsy
Прекрасно оформлений додаток, що містить в собі каталог образотворчого мистецтва і інсталяцій. Програмою дуже приємно користуватися, розробники реалізували красиву і плавну анімацію, що дозволяє милуватися зображеннями, не відволікаючись на елементи інтерфейсу.

Картини розділені за темами і за автором, за стилями і рухам, при цьому в будь-який момент можна переглянути аналогічні (за допомогою одного з цих параметрів) переглядає полотну роботи. Це дуже зручно. Artsy підійде як для перегляду картин, так і для їх придбання. Користуватися додатком зручно і приємно, проте перекладу на російську немає. Додаток дуже просте, але при цьому приємне для ока і функціональне.

Додаток можна безкоштовно завантажити в App Store

Pocket Art Gallery
Незвичайне додаток доповненої реальності. Воно дозволяє створити власну віртуальну галерею, вивішуючи творіння знаменитих художників у віртуальній реальності, накладеної на ваше оточення.

Ви можете вибрати будь-який з великий творінь і «повісити» його в своїй кімнаті або прямо на вулиці. Віртуальні картини зможуть побачити всі користувачі програми, направивши на них камеру свого пристрою. Знімками своїх не існують галерей можна поділитися в соціальних мережах.

На жаль, прив’язувати розташування картини можна тільки до певних фізичних об’єктів. Наприклад, дорожнім знакам або євро-банкнот. Якщо поблизу нічого подібного не спостерігається, можна просто роздрукувати на аркуші великим шрифтом слово ART.

Вибравши твір, можна буде не тільки розгледіти його цифрову репродукцію, а й прочитати інформацію про художника, вивчити історію речі або інтерпретацію того, що вона зображує.

Незвичайне додаток можна безкоштовно завантажити в App Store.

iMuseum

Найпростіше додаток із застарілим на кілька років інтерфейсом. Проте, свою роботу він робить цілком справно. Додаток визначає, які музеї знаходяться поруч з вами і показує, як до них пройти. Більше програма не вміє нічого, але такий мінімалізм навіть зручний.

жива поезія
Програма перемогла в номінації «Електронна книга» Національного книжкового конкурсу «Книга року – 2013». Додаток створено на основі ілюстрованої чотиритомній Антології російської поезії «Коло Літа Господнього» і відмінно підходить для читання батьками дітям. Пори року і російські традиції по-справжньому оживають в цьому унікальному мультимедійному поетичному додатку.

На його сторінках можна не тільки прочитати кращі поетичні твори, але також почути і побачити, як знайомі рядки звучать у виконанні улюблених російських акторів, а шедеври російських художників оживають в анімаційних фільмах режисера Ірми Комладзе під музику П.І. Чайковського у виконанні Олександра Гиндина і оригінальний саундтрек Антона Віскова.

Понад 700 ретельно відібраних віршів російських поетів для додатка прочитали «зоряні» артисти, серед яких Максим Аверін, Єгор Бероєв, Валерій Баринов, Сергій Безруков, Ігор Костолевський, Василь Лановий, Андрій Панін, Марія Порошина, Костянтин Хабенський, Сергій Шакуров та багато інших.

1500 сторінок «Антології» представлені в 12 випусках по місяцях. До видання увійшли твори таких поетів як Анна Ахматова, Костянтин Бальмонт, Іван Бунін, Олександр Блок, Микола Гумільов, Сергій Єсенін, Микола Карамзін, Михайло Лермонтов, Михайло Ломоносов, Осип Мандельштам, Микола Некрасов, Борис Пастернак, Олександр Пушкін, Іван Тургенєв, Федір Тютчев, Афанасій Фет, Велимир Хлєбніков, Марина Цвєтаєва, Саша Чорний – всього 94 авторів.

В оформленні використана живопис Ігоря Грабаря, Архипа Куїнджі, Бориса Кустодієва, Ісаака Левітана, Василя Полєнова, Валентина Сєрова, Олексія Саврасова і інших майстрів російської пейзажного живопису, а також унікальні ікони із зібрання музею Андрія Рубльова.

Додаток «Жива поезія» для iPad можна завантажити в App Store безкоштовно. За цю ціну в ньому доступний один «місяць» – вересень. Решта контент можна придбати всередині програми за ціною 66 рублів за місяць або 99 рублів за «Зиму», «Весну», «Літо» або «Осінь».

Ермітаж
Відмінне додаток, що є гігантським путівником по головному музею Росії. Програма доступна російською та англійською мовами. У додатку можна знайти плани всіх поверхів музею, отримати доступ до всіх новин Ермітажу, щоб не пропустити відкриття нових виставок. Але найголовніше – в програмі є величезна кількість дуже цікавих колекцій, які можна завантажити з вбудованого магазину безкоштовно або за невеликі гроші. Тут і 3D-моделі дивовижних механізмів, і «Віртуальна прогулянка по Ермітаж» – збірник інтерактивних панорам музею, і путівник по палацу Меньшикова і багато іншого.

Дизайн додатка складно назвати химерним, проте він дуже простий, зрозумілий і функціональний. Програму можна безкоштовно завантажити в App Store.

А повернувшись додому після виснажливого робочого дня, коштувати поставити свій iPad або iPhone на зарядку, сісти за домашній комп’ютер і зайти на сайт Google Art Project. Корпорація зібрала на одному ресурсі добірки шедеврів з колекцій багатьох найбільших музеїв світу. Тут можна знайти фотографії (найчастіше в божевільному дозволі) і опису експонатів, почитати історію музею та навіть зробити по ньому віртуальну прогулянку, зовсім як в Google Панорамах. На даний момент це один з найбільш зручних і докладних ресурсів для любителів мистецтва. Правда, Google поки що не зібралася зробити з сайту мобільний додаток, але, будемо сподіватися, що подібні плани компанія виношує. А поки що унікальна база даних доступна з браузера.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.