Хакер повернув на iPhone карти Google

Невідомому хакерові вдалося те, про що мріють з моменту оновлення до iOS 6 більшість власники айфонів і айпадов – повернути на свої пристрої карти Google, які Apple замінила власним, поки ще дуже сирим продуктом. Правда, трюк вдався доки лише на одному апараті і для масового використання не готовий.

Судячи з опублікованого в неділю увечері твиту і вбудованому в нього відео, хакер iOS і розробник Райан Петрич з Нью-Йорка зміг запустити старо-добрі карти Google на смартфоні iPhone 3GS зі встановленою iOS 6:

Зрозуміло, просто так на будь-якому смартфоні Apple це зробити неможливо. Необхідно, щоб апарат пройшов через процедуру джейлбрейка, тобто був зламаний. Це дозволяє встановлювати на нього піратські версії програм, а також додатки з неофіційного магазину Cydia, відсутні в Apple AppStore.

Трюк Петрича доки не готовий навіть до поширення через Cydia – додаток занадто часто падає. Але якщо сам хакер або інші ентузіасти продовжать почате, напевно незабаром на айфони і айпади з джейлбрейком можна буде повернути класичні, і поки що набагато зручніші, карти Google.

До речі, масово доступний джейл для iPhone 5, швидше за все, вже не за горами. Принаймні, перше повідомлення про зламаний хакером смартфон нової моделі від Apple датується 22-м вересня.

Не виключено, що рано чи пізно Google випустить і власну офіційну версію карт для iOS. Так вже сталося з додатком YouTube. Напередодні виходу iOS 6, в якій Apple прибрала власний клієнт для роботи з популярним відеохостингом, Google випустила аналогічну програму. Головне, щоб Apple дозволила конкурентові викласти в AppStore додаток, по більшості параметрів що перевершує її власний продукт. Правда доки, повідомив у вівторок голова ради директорів Google Ерик Шмидт, ніяких картографічних програм Google в AppStore не представляла.

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.