WhatsApp готова продатися Google за мільярд доларів

Google готує наступний великий поглинання, цього разу апетит у інтернет-гіганта розігрався через популярного мобільного мессенджера WhatsApp. Угода може стати найбільшим подібним придбанням після покупки соцмережею Facebook фотододатку Instagram.

Про те, що переговори Google і творців WhatsApp вже досягли стадії обговорення ціни, написало в суботу інтернет-видання DigitalTrends. Журналісти посилаються на «інсайдерські джерела». За їхньою інформацією, переговори почалися близько місяця тому, проте під кінець WhatsApp зайняла жорстку позицію за ціною, вимагаючи суму, близьку до мільярда доларів.

Придбання WhatsApp допомогло б Google дати гідну відповідь конкурентам в області додатків для інтернет-листування. У інтернет-гіганта є власний досить популярний сервіс Google Talk, який є месенджером за замовчуванням для Android-пристроїв. Однак на інших платформах він непопулярний. Поглинання WhatsApp і об’єднання аудиторій з Google Talk (як зробила Microsoft зі Skype і Windows Messenger) зробило б Google власником найпоширенішого і присутнього на максимальній кількості платформ мобільного мессенджера.

Придбання WhatsApp добре поєднується і з іншим недавнім слухом – про плани Google об’єднати всі свої продукти, призначені для обміну повідомленнями, в один, під назвою чи то Babble, то чи Babel. Мікс з Google Talk, Gmail, чату і «відеозустрічей» Google+ з одним з найпопулярніших незалежних месенджерів дозволив би інтернет-гігантові наздогнати і перегнати аналогічні системи конкурентів – і Skype Microsoft, і iMessage / FaceTime Apple. Кросплатформеність такого рішення була б максимальною – веб-версія для персональних комп’ютерів, планшети, смартфони (iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian) і навіть «нерозумні» телефони, на багатьох з яких прекрасно працює WhatsApp.

Ринок програм для обміну миттєвими повідомленнями в останні пару років різко зріс. Про загрозу з їх боку доходах операторів зв’язку, одержуваних з сверхдорогой в розрахунку на байт інформації SMS-листування, Ми писали ще більше року тому. У минулому році з’явилися перші оцінки цих збитків – 23 мільярди доларів лише за 2012-й рік.

Не дивно, що до найбільш успішним проектам в цій області придивляються інтернет-гіганти. Нещодавно з’являвся слух про те, що WhatsApp може бути поглинений соцмережею Facebook. Тоді повідомлялося, що програмою щодня користуються близько 100 мільйонів чоловік. Більш того, в кінці серпня месенджер поставив рекорд: через «вбивцю СМС» пройшло більше десяти мільярдів повідомлень.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.