Воскресіння операционки і боротьба Яндекса з Тайландом

Операційна система WebOS воскресла з небуття, куди її відправив в серпні 2011 року колишній глава Hewlett – Packard Лео Апотекер. І це вже третя спроба залишити в живих спадщину компанії Palm.

Цього разу Hewlett – Packard випустила бета-версию Open WebOS – мобільної операційної системи на ядрі Linux. Її поява була анонсована у кінці минулого року. Бета-версія призначена доки тільки для розробників. Релиз складається з 54 компонентів, включаючи середовище розробки для комп’ютерів і інструменти для перенесення операційної системи на мобільні пристрої, і налічує 450 тисяч рядків коду, якщо вам це про що-небудь говорить.

Open WebOS бере початок від системи WebOS для Palm – від операційної системи для облаштувань Palm, яка фактично і привнесла до світу так звані КПК – компактні персональні комп’ютери, а потім і комунікатори.

Palm була заснована групою колишніх інженерів Apple, що працювали в компанії Стіва Джобса над проектом Newton. Цей пристрій і було прообразом сучасних мобільних платформ.

Коли в 2009 році Palm представила свою нову операційну систему WebOS на базі Linux, аналітики назвали її революційною, дуже непогано нова ОС виглядала порівняно з продукцією Apple. Але невдалий маркетинг поховав цей останній ривок, і Palm програла битву на мобільному ринку, де тоді правили бал iPhone, Android і BlackBerry.

У 2010 році компанію Palm купив Hewlett – Packard саме із-за мобільної операционки. HP випустив на WebOS декілька смартфонів і планшет TouchPad, продажі якого з тріском провалилися.

У серпні 2011 року тодішній глава HP Лео Апотекер заявив, що компанія припинить випуск пристроїв на WebOS. Не виключалося, що HP продасть систему або домовиться з іншими виробниками про ліцензування.

Проте вже в грудні 2011 року в компанії заявили, що WebOS буде виділена в незалежний проект з відкритим початковим кодом. І ось розробникам доступна перша версія ново-старої операционки. Більше того, ядро WebOS, а це Linux, намагаються зробити андроид-совместимим для того, щоб його можна було встановлювати на смартфонах, які створені під гугловскую операционку. І таким чином, у програмістів з’явилася нова іграшка, а у Hewlett – Packard з’явився шанс повернутися на мобільний ринок.

* * *

Яндекс до початку нового навчального року запустив цілком собі вчений проект Робота над помилками. На сервісі зібрані слова, в написанні яких, за даними пошуку Яндекса, користувачі помиляються найчастіше.

За даними пошукового сервісу, щодня користувачі роблять в Яндексе більше 150 мільйонів запитів. Приблизно у кожному десятому вони роблять ті або інші помилки. Одна половина з них – друкарські помилки, тобто випадки, коли людина промахується повз потрібну клавішу або вводить запит в неправильній розкладці. Інша половина – орфографічні помилки. З них Яндекс склав цілий рейтинг самих часто неправильно написаних слів.

Очолює рейтинг слово Тайланд – в 85% випадків користувачі пошуку пишуть назву цієї країни через букву й, що суперечить словниковому написанню.

Кожен четвертий користувач пише слово агентство без букви т, а одне з найпопулярніших слів в Рунеті викачати набирають з буквами о або я. Ще одна смішна і досить популярна помилка – дієслово зробити часто пишуть з буквою з. Тому сервіс Робота над помилками, швидше за все, буде затребуваною.

На сторіночці проекту можна подивитися правильне написання слова, а під ним будуть представлені неправильні і навіть дивовижні варіанти того ж самого слова.

Єдиний мінус, на наш погляд, в тому, що тут не передбачена можливість самостійно ввести слово і перевірити його правильне написання.

Яндекс припускає, що для цього використовуватиметься інший вже давно існуючий сервіс – Словники. Хоча, функція перевірки слова, як це зроблено, наприклад, на порталі gramota.ru, в Роботі над помилками, напевно, була б найпотрібніша.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.