Вихідці з Nokia показали «альтернативний» смартфон Jolla

Як і було обіцяно місяць назад, заснований колишніми співробітниками Nokia стартап Jolla Ltd. показав сьогодні свій перший смартфон. Пристрій має нестандартний дизайн, використовує засновану на MeeGo ОС Sailfish, на якій можна запускати Android-додатки, а називається просто Jolla (вимовляється як «Йолла»).

Смартфону присвячений оновила сьогодні сайт Jolla.com. Пристрій являє собою пластиковий моноблок зі змінними різнокольоровими панелями, при цьому візуально корпус досить товсті. Виглядає смартфон, як ніби зліплений з двох частин. Такий дизайн комусь здасться оригінальним, а кому-то – безглуздим.

У «альтернативного» фінського телефону 4,5-дюймовий дисплей з роздільною здатністю HD (імовірно, 1280 на 720 точок), двоядерний процесор, вбудований носій на 16 ГБ і слот для карток пам’яті microSD. Основна камера має роздільну здатність 8 мегапікселів, комунікаційний чіп підтримує LTE (який саме діапазон частот – не уточнюється), а акумулятор можна легко міняти «на ходу».

Особливою «фішкою» є різнокольорові задні панелі, при зміні яких автоматично меняеется інтерфейс смартфона, підлаштовуючись під заданий стиль. У майбутньому за допомогою «другої половинки» (The Other Half – так називають в Jolla змінні модулі) можна буде навіть додавати смартфону нові функції, фактично це свого роду конструктор, що дозволяє створити саме той смартфон, який вам потрібен. Нарешті, змінні «обкладинки» для Jolla можуть содержить контент – наприклад, на них може бути записаний новий альбом вашої улюбленої групи, а для дизайну використано зображення з обкладинки.

Як сказано на сайті Jolla, продажі новинки почнуться в Європі до кінця 2013 року, а потім, можливо, і в інших регіонах.Випускати чи смартфон на той чи інший ринок, в компанії будуть вирішувати виходячи з локального попиту.Передбачувана ціна пристрою без податків і субсидій – 399 євро (близько 16 000 рублів). Для купили пристрій за попередніми замовленнями воно виявиться на 100 євро дешевше.

У порівнянні з раннього демо-версіями операційна система Sailfish помітно змінилася. Інтерфейс і раніше заснований на вертикальних і горизонтальних жестах-свайпа (ні механічних, ні сенсорних або екранних системних кнопок немає), проте тепер на стартовому екрані відображається не чотири, а до дев’яти «плиток» – віджетов додатків. У нижній док-панелі розташовані чотири яскравих значка-ярлика для номеронабирателя, повідомлень, браузера і, мабуть, меню додатків.

Нагадаємо, в березні 2011 року група співробітників, яка брала участь в розробці платформи MeeGo, пішла з Nokia і створила стартап Jolla. Серед них був Марк Діллон, який пропрацював в компанії майже 11 років, а з 2006-го обіймав посаду головного інженера по MeeGo. Цю перспективну, на думку багатьох експертів, платформу нинішній гендиректор Nokia Стівен Ілоп вирішив поховати, натомість перевівши топові смартфони фінської компанії на ПО від Microsoft.

Восени минулого року Jolla привернула від інвесторів (від яких саме – не уточнювалося) 200 мільйонів євро на доопрацювання MeeGo. Згодом «вісь» перейменували в Sailfish. Марка Диллона на посаді глави компанії змінив Томі Піенімакі, щоб дати йому можливість більше часу приділяти роботою над операционкой на посаді керівника розробки програмного забезпечення Jolla Ltd.

На тлі глобального засилля iOS і Android навіть майбутнє таких великих платформ як Windows Phone або BlackBerry видається досить туманним, оцінювати же шанси Jolla на успіх ще складніше. Найближчим часом за ринок доступних смартфонів битимуться, крім Jolla, відразу кілька «альтернативних» смартфони операційних систем зі своїми екосистемами додатків – наприклад, Tizen від Samsung, Firefox OS від Mozilla або Asha від Nokia.

На стороні Jolla є важлива перевага – в ОС вбудований клієнт, що дозволяє запускати звичайні, неадаптовані Android програми. Це теоретично повинно позбавити Sailfish від типової для нових операційних систем проблеми – гострого дефіциту якісного ПО. Правда, далеко не факт, що всі Android-програми запрацюють з-під Sailfish стабільно і гладко.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.