Вихідці з Nokia почали продаж свого першого смартфона

Фінська компанія Jolla, заснована колишніми співробітниками Nokia, почали продаж свого першого смартфона під управлінням операційної системи Sailfish. Купити його можна тільки через місцевого оператора DNA. Ціна новинки – майже 400 євро.

В рамках першої партії було випущено всього 450 смартфонів, причому більша їх частина піде тим, хто оформив попереднє замовлення. У найближчі плани компанії входить нарощування обсягів виробництва.

Характеристики першого смартфона Jolla середні. Апарат оснащується 2-ядерним процесором Qualcomm з тактовою частотою 1,4 ГГц, 1 гігабайтом оперативної пам’яті, а також флеш-накопичувачем місткістю 16 ГБ. 4-дюймовий дисплей з IPS-матрицею (дозвіл – 960х540 пікселів) покритий склом Gorilla Glass 2, стійким до ударів і подряпин. На задній панелі розташована 8-мегапіксельна камера з автофокусом для зйомки відео і фотографій, на передній – 2-мегапіксельна для відеочату.

Jolla (вимовляється як «Йолла») була заснована в березні 2011 року групою колишніх співробітників Nokia, яка брала участь в розробці опраціонной системи MeeGo. Стартапу вдалося залучити від інвесторів 200 мільйонів євро на доопрацювання платформи, яка згодом була перейменована в Sailfish.

Перевагою цієї «операційки» є те, що вона повністю сумісна з Android – як на програмному, так і на апаратному рівні. Це означає, що програми, написані під «вісь» Google, можуть бути запущені і в середовищі Sailfish без будь-яких модифікацій.Більш того, платформу Jolla можна буде запускати на тих же смартфонах і планшетника, що і Android.

На все Sailfish-смартфони, за угодою з російською компанією, передвстановлюють магазин Яндекс.Store, в якому є близько 85 тисяч Android-програм. Партнерство з «Яндексом», сподіваються в стартапі, допоможе Jolla вийде на європейський ринок.

Джерело: V3

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.