Вільне ковзання. Огляд Android-клавіатури Swype 1.5

Компанія Nuance Communications виклала нову версію Swype – просунутої клавіатури для Android, яка дозволяє швидко набирати слова і цілі речення, ковзаючи пальцем по віртуальним кнопок без відриву від екрану. На запрошення розробників Ми одними з перших протестували версію Swype 1.5 і готові поділитися враженнями.

Якщо ви не стежите за оглядами Android-додатків, нагадаємо, що Swype – це утиліта, яка замінює штатну клавіатуру Android власної, більш «розумною». Відстежуючи переміщення пальця по дисплею, система пробує вгадати, яке слово набирає користувач, і пропонує наступне з урахуванням контексту. Якщо у неї це не виходить – вона пропонує варіанти заміни, і досить точні.

Як встановити і налаштувати
У Google Play клавіатура доступна починаючи з сьогоднішнього ранку по тимчасово зниженою ціною в 1 долар, є і безкоштовна пробна версія. Після першого запуску програма проведе вас по етапах настройки. Спочатку треба буде зайти в «Налаштування» – «Мова і введення» і поставити галку навпроти «Swype». З’явиться попередження про те, що додаток може збирати всі дані, що вводяться за винятком паролів – це дійсно так, але Nuance це солідна компанія з багаторічною історією і не довіряти їй приводів поки не було, так що погоджуємося. Після цього натискаємо кнопку «назад» для повернення до майстра настройки і на наступному етапі завантажуємо російський зі списку мов.

Нарешті, на останньому етапі можна зареєструвати свій аккаунт в Nuance – це дасть клавіатурі доступ до «хмарної» словникової бази, а також дозволить відновлювати ваших власних налаштуваннях і синхронізувати їх між пристроями, наприклад, смартфоном і планшетником. До речі, в цьому випадку купувати Swype двічі (як у випадку, наприклад, з SwiftKey) не доведеться – додаток універсально і працює на пристроях різних форм-факторів.

Подальша наладка Swype залежить від особистих переваг. У розділі «Мої слова», наприклад, ви можете дозволити утиліті вести індивідуальний словник, грунтуючись на текстах з Facebook, Twitter і листів Gmail. Також в налаштуваннях можна включити голосовий і рукописний ввід, поміняти тему оформлення або визначити, чи повинна клавіатура підкреслювати слова з помилкою, самостійно вносити виправлення або ставити автопробел.

Ключові можливості Swype
У новій версії 1.5 Nuance пішла по шляху поліпшення вже наявних функцій.

«Динамічний словник» (Living Language) враховує при наборі слова і фрази, які в режимі реального часу вживають користувачі по всьому світу. Він допоможе клавіатурі поповнювати словниковий запас і підвищити точність вгадувань. Цю функцію можна активувати в розділі «Мої слова». За замовчуванням вона відключена.

Ще одна корисна функція, «Інтелектуальний редактор» (Smart Editor), аналізує цілі речення і пропонує виправити можливі помилки. Коли ви поставите в реченні точку, Swype підкреслить слова, в яких, на думку програми, була допущена помилка (автовиправлення має бути відключено).

Зліва – «розумний» редактор, що підкреслює помилки

Якщо у вас кілька Android-пристроїв (наприклад смартфон і планшет), життя полегшить сервіс Swype Connect. Ця функція автоматично створює резервні копії словника, переносить їх у «хмару» Nuance і синхронізує між різними гаджетами.

Текст можна набирати не тільки ковзаючи пальцем по кнопках, але також голосом (мова обробляє технологія Dragon Dictation) і «рукописними» символами, які Swype сам перетворює в друковані слова. У версії 1.5 введення голосом включений спочатку. В ході наших тестів з’ясувалося, що він розпізнає російську мову нітрохи не гірше, ніж голосовий сервіс Google, але при цьому дозволяє набирати відразу кілька пропозицій поспіль (система ставить знак «.», Коли вголос вимовляють слово «точка»). Тобто набирати голосом невеликі тексти на ходу тепер не проблема (необхідне підключення до Мережі). Що стосується введення «від руки», то толку від нього на смартфоні трохи. Корисним він може виявитися хіба що на планшетника зі стилусом, якщо вони у вас є.

Зліва – голосове введення; праворуч – «рукописний»

Як видно, Swype прагне стати максимально зручним і догодити всім: хто любить набирати текст свайпамі, натисканнями на кнопки, голосом або вимальовувати кожен символ вручну. Функції клавіатури еволюціонують з кожною новою версією, і така стратегія цілком може допомогти Nuance розширити і без того велику користувача базу з 250 мільйонів з гаком людей.

Останнім часом в якості лідера альтернативних клаіватур на Android більшість оглядачів називали – і цілком заслужено – SwiftKey. Тепер лідеру доведеться потіснитися – з виходом Swype в Google Play у нього з’явився вельми гідний конкурент.Причому на Swype має сенс подивитися, навіть якщо введення тексту без відриву – це, як вам здається, «не ваше». У програми досить розумний словник, багато тем оформлені на будь-який смак, а також відмінно працює функція голосового введення, яку можна, в тому числі, використовувати для набору текстів невеликої або середньої довжини, а не тільки окремих слів. Нарешті, власників кількох Android-пристроїв обрадує той факт, що окремі клавіатури для Смартфон і планшетника купувати не треба:

Дізнатися більше про Swype і інших альтернативних клавіатурах для Android (SwiftKey, GO Keyboard, Kii) ви можете з нашого огляду.

Між іншим, у нас запрацювала група «ВКонтакте». Приєднуйтесь!

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.