Вигнутий iPhone і інноваційна платформа SAMI

Apple може випустити iPhone із зігнутим екраном. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела, близькі до компанії. З чуток, апаратів буде два, при цьому обидва отримають збільшені в порівнянні з нинішньою версією дисплеї.Один з діагоналлю 4,7 дюйма, другий – 5,5 дюймів.

За даними ресурсу Apple Insider, який посилається на авторитетного аналітика по Apple Мінг-Чі Куо, мова, швидше, йдеться про дисплей розміром від 4,5 до 5 дюймів. У компанії неодноразово підкреслювали важливість того, щоб гаджетом можна було керувати однією рукою. Екран при цьому буде виходити за межі своєї традиційної площині, «загинаючись» на бічні сторони телефону.

За даними джерела Bloomberg, розробка нових смартфонів Apple знаходиться в початковій стадії і, імовірно, нові iPhone представлять в третьому кварталі 2014 року. Агентство відзначає, що в компанії також тестують нові сенсори, які можуть розпізнавати силу натискання на дисплей. Втім, за даними джерела, ця функція в наступному поколінні смартфонів Apple реалізована не буде.

Якщо чутки підтвердяться, і Apple дійсно працює над апаратом із зігнутим екраном, мова цілком ймовірно, йде про технології виробництва дисплеїв на пластиковій підкладці замість скляної. Саме вона дозволяє гнути смартфони.

Першим виробником, що випустив працює смартфон з вигнутим екраном, став головний конкурент Apple Samsung, а незабаром свою версію апарату представив інший корейський технологічний гігант – LG. При цьому в обох компаній є окремі підрозділи, відповідальні за виробництво гнучких екранів, а LG крім цього займається випуском гнучких батарей.

Поки що сценарії використання незвичайної форми телефонів не дуже різноманітні: кут вигину обмежений електронними компонентами дисплея, які можуть витримати тільки невелику деформацію. Так, апарат Galaxy Round можна вивести з режиму сну, хитнувши корпус. В LG Flex аналогічним жестом можна викликати меню додатків.

У прототипі смартфона з гнучким дисплеєм від Samsung – Youm – екран вигинався по бічній стороні корпусу і призначався для виведення інформації, коли основний екран закритий захисною обкладинкою. Чи візьмуть в Apple на озброєння один з цих сценаріїв у разі, якщо чутки про iPhone із зігнутим дисплеєм виявляться правдою, невідомо. У Купертинського корпорації коментувати дані Bloomberg відмовилися.

Розробник Siri робить «інтернет речей» для Samsung. Колишній інженер Apple, а нині віце-президент дослідницької лабораторії Samsung в Менло-Парк Люк Джулія, представив проект SAMI – Samsung Architecture for Multimodal Interactions.Це електронна платформа для збору даних з пристроїв, що підключаються будь-якого типу. У тому числі носяться – фітнес-браслетів, розумних годин і очок.

«Сьогодні не існує механізму, який акумулював би всі дані в одному місці, щоб їх було можна обробляти, – пояснює віце-президент Центру відкритих інновацій Samsung Люк Джулія. – Зараз є велика потреба в сервісі, який міг би об’єднати безліч інформації з різних пристроїв. Користувачам це б було корисно ».

Інформація не тільки збирається, а й аналізується різними способами в залежності від поставленого завдання. На презентації платформи Джулія продемонстрував, як SAMI може одночасно обробити інформацію, отриману з браслета Fitbit і датчика, який вважав роботу серця. На основі отриманих даних система також дає рекомендації по тренуваннях.

За задумом, SAMI зможуть користуватися виробники інших пристроїв, обладнання для автоматизації та машин. Зібрані раніше дані повинні значно спростити процес розробки додаткових сервісів і додатків. Джулія зазначив, що хоча робота над проектом почалася близько півроку тому, в ньому бере участь кілька десятків партнерів, в числі яких виробники переносної електроніки Fitbit і Pebble. Для компаній, чиї розробки можуть зацікавити Samsung, також існують гранти.

Це один з перших результатів діяльності Центру відкритих інновацій, який корейська компанія відкрила в Каліфорнії в минулому лютому. Спочатку було ясно, що корейці прийшли в Америку за талановитими програмістами, командою, яка могла б зміцнити позиції Samsung в області софта. Це підтвердив і Джулія, зазначивши, що Samsung досі є в першу чергу виробником заліза, і програмне забезпечення – не сильна її сторона.

При цьому в Samsung стверджують, що хочуть, щоб платформа SAMI була максимально відкритою. Коли проект стане загальнодоступним, втім, поки що не говорять. Очевидно, що це справа не найближчого майбутнього. За словами Джулія, більшість проектів Центру відкритих інновацій розраховані на 3-5 років.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.