В Google задумалися про міжпланетний Інтернеті

Віце-президент і «головний інтернет-євангеліст» Google Гвинт Серф чимало знає про Інтернет – близько 30 років тому він брав участь в розробці основного протоколу сучасної глобальної павутини, TCP / IP. Зараз він проводить час, намагаючись зазирнути в майбутнє і придумати міжпланетну інтернет-зв’язок.

Серф вже багато років працює в співдружності з НАСА, розробляючи стандарт міжпланетного інтернету. Майбутнім колоністам Марса також захочеться повноцінно використовувати всі можливості мережевих комунікацій, хоча сучасні протоколи цього поки не дозволяють. Серф спеціально розробив кілька протоколів для забезпечення міжпланетної зв’язку.

«Ми знаходимося біля витоків того, що можна назвати створенням хребта для розвитку міжпланетного Інтернету», – зазначив Серф. В інтерв’ю Wired віце-президент Google розповів про перспективи цифрового освоєння всесвіту.

За словами Серфа, класичний TCIP / IP протокол не підходить в якості протоколу міжпланетної комунікації. Він непогано може працювати в межах Марса, але ось забезпечити надійний зв’язок Червоної планети з Землею не здатний. Справа в тому, що для швидкого міжпланетного пинга в умовах таких відстаней не вистачає навіть швидкості світла. Радіосигнал із Землі до Марса йде від 3,5 до 20 хвилин. Ускладнює комунікацію і обертання планет.

Пакети в протоколі TCP / IP досить малі і не зберігаються. Серф розробив новий протокол, який отримав назву Bundle.Пакети даних в ньому можуть бути дуже великі, що спрощує міжпланетну комунікацію.

Серф відзначив, що марсіанський Інтернет не зможе використовувати традиційну доменну систему. Справа в тому, що при використанні доменних імен доводиться робити велику кількість запитів на сервера, що в умовах Марса займе до декількох годин. Ось чому його команда шукає зручну альтернативу класичній системі.

В даний час навколо Марса вже кружляють кілька супутників, що забезпечують червону планету допомогою мережі.Їхніми послугами поки що користуються лише марсоходи. Найближчим часом Серф сподівається провести стандартизацію всіх космічних інтернет-з’єднань.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.