Ультрабук з майбутнього. Samsung Series 9 New(13,3)

Учора в Росії поступили в продаж нові ноутбуки Samsung Series 9. Це надтонкі і легкі, але дуже продуктивні комп’ютери з прекрасним дизайном, що не поступаються аналогічної продукції Apple. Розгледіти за ефектною зовнішністю недоліки постаралися в ході тесту Звістки.Ru.

Зовнішність
Усі просунуті моделі ноутбуків сьогодні прагнуть по товщині до глянсового журналу. Samsung Series 9 New цієї мети майже досяг – металевий корпус височіє над поверхнею столу(а Samsung міряє товщину пристрою саме так, по-чесному) всього на 12,9 міліметрів. За твердженням Samsung на сьогодні це найтонший серійний ноутбук. Товщина закритого корпусу без ніжок в найтоншому місці – 11 мм, переднього краю – 5 мм. Пластика майже немає, за винятком задньої частини корпусу, до якої кріпиться екран. Там розташовані антени безпровідних інтерфейсів, які через метал нормально працювати не змогли б.

Series 9 New – зразок дійсно преміального дизайну. Ніяких надмірностей, тільки дуже якісно оброблений і стильно виглядаючий алюміній, вузька(разу в 2 вужчий, ніж у MacBook Air) окантовка дисплея, витончені вигини залишених світлими металевих торців. Фотографії не передають відчуття від пристрою, його треба, звичайно, потримати в руках, щоб отримати правильне враження. Нічого не гнеться, не скрипить, складання на висоті.

Правда, робота з ноутбуком негайно відбивається на його зовнішньому вигляді. Корпус злегка матовий, кольори Mineral Ash Black(темно-синій або чорний залежно від освітлення). На нім дуже легко залишити(і нелегко стерти) відбитки пальців. Схильність заляпуванню – головний, і, мабуть, єдиний мінус в зовнішності пристрою.

Series 9 і схожий і не схожий на прообраз усіх ультрабуков, MacBook Air. Форма, загалом, та ж, вона диктується аналогічними пріоритетами у функціональності і зовнішньому вигляді. В той же час, невеликі деталі дизайну надають ноутбуку Samsung власну особу. На мій погляд, Series 9 виглядає сучасніше, технологичнее, красивіше і дорожче MacBook Air від Apple, дизайну яких вже два роки. Дуже хочеться, щоб Samsung почала застосовувати аналогічну філософію(чи таланти тих же дизайнерів) при розробці зовнішнього вигляду смартфонів і, особливо, інтерфейсів для них, які поки що дуже безликі і нудні.

Слід сказати, що на думку виробника Series 9 ультрабуками не є. Компанія розглядає Intel, що просувається, новий клас ноутбуків як пристрої доступні, а Series 9 з точки зору маркетингового підрозділу Samsung – комп’ютер преміальний, дорогий і статусний, не пара в півтора рази дешевшим виробам конкурентів.

Клавіатура і тачпад
Клавіатура острівного типу зручна, хоча хід клавіш невеликий(а куди їм ходити в такому тонкому устрої?) Текст набирати легко і приємно завдяки осудній розкладці, в якій вдалося обійтися без переміщення важливих клавіш на нетипові місця. Дуже до речі припала виділена кнопка для перемикання мови введення, як на клавіатурах смартфонів. Правда, до її використання замість клавіатурних поєднань потрібно звикнути. У темний час доби допоможе не опечататися тьмяне синювате підсвічування, для якого в цілях економії простору усередині корпусу використали на півміліметра тонші елементи на органічних світлодіодах(OLED). Що здорово, клавіатура ніде не прогинається.

Тачпад із скляним покриттям дуже якісний. Чутливість і зручність позиціонування на висоті, крім того, відмінно розпізнається ряд зручних жестів. Окрім стандартної прокрутки сторінок і документів двома пальцями можна переходити вперед-назад між відвіданими сторінками у браузері горизонтальним свайпом трьома пальцями. Жест чотирма пальцями вгору дозволяє показати робочий стіл, сховавши усі відкриті вікна, а вниз – викликати карусель перемикання між програмами.

Плюс до всього можна замінити клацання правою кнопкою на дотик двома пальцями, дуже зручно. Проблеми виникають лише з масштабуванням pinch – to – zoom, воно працює із затримкою і ривками, так що бажання користуватися не виникає. Крім того, інерційна прокрутка сайтів в Chrome або Internet Explorer(тобто коли ви, зробивши жест, відриваєте пальці від тачпада, а сторінка трохи прокручується далі) чомусь відбувається дрібними ривками. Винні, швидше за все, відеодрайвери. Кнопка під тачпадом натискається з оптимальним зусиллям, але я її майже не використав – досить жестів і дотиків.

Екран, звук
Дисплей у нового Series 9 відмінний. Матриця за технологією PLS(аналог IPS власної розробки Samsung) з дозволом 1600 на 900 точок має яскравість 400 ніт – це майже удвічі більше, чим у звичайного офісного монітора або ноутбука-середнячка. При половинній яскравості досить комфортно набирати текст просто неба в похмуру погоду. При повній(це, зрозуміло, прискорить розряд батареї) можна працювати і на сонці. Не те щоб зовсім комфортно, і нормально подивитися кіно на пляжі все одно не вдасться, але читати і набирати текст – запросто. Поверхня дисплея матова, в результаті не доведеться приладжувати положення ноутбука і кришки так, щоб позбавитися від відблисків. Перенесення кольорів і кути огляду по горизонталі і вертикалі відмінні. Додає зручності сенсор освітленості, що регулює яскравість екрану залежно від умов приміщення.

Теоретично можна було б докорити Samsung в тому, що у екрану дозвіл не Full HD і не Retina. C іншої сторони, в цьому випадку довелося б включати масштабування елементів інтерфейсу і шрифтів в Windows, яке працює, м’яко кажучи, не ідеально. При 1600 на 900 можна обійтися без масштабування, хоча, звичайно, деякі написи виглядають замілко.

Звук вбудованих динаміків у Series 9 для облаштування такої товщини відмінний. Басам, зрозуміло, взятися нізвідки, але в іншому звук чистий і чіткий. Хіба що на максимальній гучності починає проявлятися неголосне деренчання елементів корпусу. Оскільки динаміки розташовані знизу, на скосах корпусу, звук стає кращий, коли комп’ютер стоїть на твердій плоскій поверхні.

Начинка, швидкодія
Samsung випускає нові 13-дюймові Series 9 в двох варіантах, один продуктивніший, інший – простіше. Базова модель оснащується процесором Intel Core i5 останнього покоління(архітектура Ivy Bridge) моделі 3317U(тобто ультранизковольтним) з частотою 1,7 ГГц. Це не найпродуктивніший чіп зі своєї лінійки, але з усіма типовими ультрабуковими завданнями, зрозуміло, впорається. Машини з таким процесором комплектуються твердотілим жорстким диском на 128 гігабайт. Мій тестовий зразок був побудований на Core i7 – 3517U 1,9 ГГц і йшов з диском на 256 Гб. Оперативній пам’яті, як і в молодшій моделі, 4 гігабайти, причому збільшити її об’єм, на жаль, не можна. Графіка і там і там – інтегрована система Intel HD 4000.

Сучасні процесори Intel мають функцію TurboBoost, при необхідності тієї, що підвищує тактову частоту для збільшення продуктивності. Обмеженням тут виступає нагрів, і, наприклад, вижати максимум при тривалій грі в стрелялку з сучасною графікою не вийде. Основний чіп тестового ноутбука може розгонитися до 3 ГГц, графіку – з 350 до 1150 Мгц. Проте в силу обмежених можливостей охолодження працювати на максимальній частоті турборежима Intel HD 4000 в цій моделі не стане.

У будь-якому випадку, Samsung Series 9 New працюють помітно швидше за ультрабуков попереднього покоління. Продуктивність нових процесорів Intel навіть в ультранизковольтной(тобто менш продуктивній, але економічнішій і холоднішій версії) помітно перевершує таку у чіпів Sandy Bridge. Що ж до Core i7 – 3517U, то він здатний приблизно на теж, що і не-низьковольтні мобільні Core i7 торішніх моделей.

Зрозуміло, що отримати в одному флаконі надтонкий корпус, малу вагу і максимальну продуктивність неможливо. Але можливостей Samsung Series 9 New з процесором Core i7 точно досить для будь-яких завдань, що ставляться перед подібними машинами. Єдине але – не вийде пограти в сучасні тривимірні ігри в рідному дозволі екрану 1600 на 900 точок і при високих налаштуваннях графіки. В той же час, прекрасно підуть Starcraft II або Diablo III, та і в не найвимогливіші шутери можна буде пограти в дозволі 1024 на 768.

Одне з головних достоїнств повноцінних ультрабуков – використання швидких твердотілих жорстких дисків(SSD). Саме завдяки SSD на перезавантаження(до моменту зникнення кільця, що обертається, у курсора) пішло всього 25 секунд. На включення – 15 секунд. Здається, що це відбувається просто вмить, і трохи швидше, ніж завантаження MacBook Air. Вихід комп’ютера з сну, за твердженням Samsung, займає 1,4 секунд. По відчуттю так і є – але тільки якщо закрити кришку, а потім відкрити її відразу після завантаження Windows. А ось якщо на машині запущений, приміром, браузер Chrome з декількома відкритими вкладками і Word 2010, працювати можна буде лише секунди через 4-5.

Інтерфейси
Надтонкий дизайн нового Series 9 не кращим чином позначився на асортименті доступних користувачеві портів. Справа є один USB 2.0, поєднаний 3,5-дюймовий роз’єм для навушників або мікрофону, мікророз’єм VGA і крихітний отвір вбудованого мікрофону. Ліворуч є USB 3.0, mini – HDMI, mini – Ethernet і роз’їм для підключення живлення. Перехідник для підключення повнорозмірного Ethernet- штекера йде в комплекті, а ось проблему з підключенням зовнішніх дисплеїв доведеться вирішувати, самостійно придбаваючи додаткові перехідники. Я вважаю, тут в Samsung відверто поскупилися, можна було покласти все три в комплект, особливо враховуючи невисоку собівартість таких аксесуарів. Та і підключення зовнішнього дисплея, по-моєму, завдання куди актуальніше, ніж використання дротяного інтернету, в наше століття всюдисущого Wi – Fi. До речі, Wi – Fi- адаптер у ноутбука дуже чіпкий, бачить мережі навіть здалека.

Заразом згадаю ще одну непонятку з комплектацією. У коробку покладений DVD – диск для відновлення системи. Оскільки оптичному дисководу в ультрабуке взятися нізвідки, виходить, що користувачеві доведеться придбавати зовнішній дисковод, щоб цей диск прочитати. Враховуючи копійчану вартість флешек, чому було не замінити на неї даремний DVD?

Батарея
За часом роботи від батареї Samsung Series 9 New – не самий живучий 13-дюймовий комп’ютер на ринку. Особливо на максимальній яскравості екрану, вже дуже багато електроенергії споживає PLS – матриця. При максимальній яскравості екрану і підключенню до Мережі через мобільну точку доступу мені вдалося попрацювати над цим оглядом, сидячи на лавці в сквері, близько 4,5 годин. Використовувалися Word, Photoshop і Chrome.

При яскравості на 30-40%(у приміщенні цього, як правило, цілком достатньо) комп’ютер живе в офісному режимі близько 6 годин. Включивши режим економії енергії, відключивши Wi – Fi і працюючи, понизивши яскравість до мінімуму, в слабоосвітленому приміщенні, можна добитися і 8 годин. Відтворення Full HD відео на максимальній яскравості уб’є акумулятор за три з половиною години. Загалом, результати середні, є моделі 13-дюймових ноутбуків(правда, не такі тонкі і легкі) помітно більше живучі, але для такого тонкого апарату результат непоганий.

Корпус гріється навіть при роботі в офісних застосуваннях, але некомфортного рівня температура не досягала жодного разу. У системі охолодження використані відразу два вентилятори, що дозволяє кожному з них працювати на менших оборотах, а, означає, тихіше. При використанні комп’ютера для інтернет-серфінгу, редагування текстів і зображень і перегляду відео вентиляторів не чутно взагалі, тільки якщо прикласти вухо до ноутбука.

Купівля, виведення
Молодша і старша моделі Series 9 New(900X3C – A02 і 900X3C – A01) коштують 46 000 і 60 000 рублів, відповідно. Тобто молодша виходить на 3 000 з гаком дешевше аналогічного MacBook Air з процесором Core i5 Ivy Bridge, що відрізняється від ноутбука Samsung лише трохи продуктивнішим процесором і трохи менш просторим(1440 замість 1600 точок по горизонталі, ті ж 900 по вертикалі) дисплеєм. При цьому дисплей у Samsung куди краще за рахунок матової поверхні, високої яскравості і контрастності, не потрібно забувати і про сучасніший дизайн, меншу товщину і вагу. MacBook Air з 2-гигагерцовим Core i7 і жорстким диском на 256 гігабайт стоїть від 71 000 – на 10 з гаком тисяч дорожче старшого Samsung Series 9.

Серед інших конкурентів треба згадати топові ультрабуки Asus(Zenbook Prime UX31A) і Acer S5. Перший в молодшій конфігурації практично не відрізняється від молодшого ж самсунга, але обійдеться на пару тисяч дорожче. Старша модель з екраном Full HD і Core i7 стоїть врівень з 900X3C – A01 – 60 000 рублів. Топові ультрабуки Acer з тими ж процесорами, що і в самсунгах, стоять від 42 000 і від 50 000 відповідно. Екран у них із стандартним дозволом 1366 на 768 точок, зате роз’їм HDMI повнорозмірний і дивовижний доки на Windows – машинах порт Thunderbolt.

Ноутбук Series 9, що побував у мене на тісті, з процесором Core i7 – мабуть, краще на сьогодні втілення ідеї надтонкого і дуже легкого портативного комп’ютера, яке буде актуальне ще пару років як мінімум. Прекрасний дизайн, стильний і дорослий, без зайвих украшательств і Азії. Відмінне складання, продумані збалансовані характеристики і без перебільшення кращий серед подібних моделей екран. Ціна висока, але на тлі потенційних конкурентів виглядає адекватною.

Коротше кажучи, якщо у вас є 60 000 рублів на новий ноутбук, і дизайн з портативністю для вас важливіше за місткість батареї і можливості грати в ігри з просунутою графікою, то Samsung Series 9 900X3C – A01 підійде якнайкраще. В той же час, розстроює неможливість підключення зовнішніх моніторів без купівлі додаткових перехідників, що доступно у більшості конкуруючих моделей. Не радують і що покривають корпус майже вмить і погано стирані відбитки пальців.

Та і глобально, ну чи так важлива для робочого інструменту різниця в пару сотень грам ваги і пару-трійку міліметрів? Чи варто було заради цього жертвувати місткістю акумулятора, яскравістю підсвічування, придушувати можливості автоматичного розгону графіки? Продуктивність батареї, до речі, 44 Вт*ч, приблизно як у нового iPad. Безперечно, комусь сподобається саме такий, тонкий варіант. Але я б проголосував за випуск аналогічною, але більше живучою, хай і товщою, моделі.

Отже, підведемо підсумки.

Плюси:
Краща для свого класу і за свої гроші портативність
Кращий екран серед 13-дюймових ультрабуков, що дозволяє працювати в сонячний день просто неба
Цікавий, технологічний і сучасний дизайн
Висока якість складання і матеріалів
Зручні тачпад і клавіатура
Дешевше культових MacBook Air останній моделі при таких же або кращих характеристиках

Мінуси:
Корпус дуже любить відбитки пальців
Для підключення зовнішніх моніторів або проекторів треба докупати перехідники
Час роботи від батареї гідний, але не кращий у своєму класі

This entry was posted in Револлюційні технології. Bookmark the permalink.

Comments are closed.