Угода з продажу BlackBerry зірвалася

Компанія BlackBerry і консорціум на чолі з холдингом Fairfax Financial скасували 4,7-мільярдну угоду. Замість продажу всіх своїх активів виробник «ожинових» пристроїв сподівається вийти з важкої фінансової ситуації шляхом кадрових перестановок і залучення інвестицій.

Так, BlackBerry залучить близько мільярда доларів за рахунок продажу конвертованих облігацій того ж фонду. Fairfax, зокрема, вкладе в боргові зобов’язання компанії чверть цієї суми (приблизно 250 мільйонів доларів).

Крім того, угода між сторонами передбачає звільнення Торстена Хейнса з поста гендиректора BlackBerry, який він займав з січня 2012 року. Під керівництвом Хейнса компанія розробила операційну систему BlackBerry 10, а також випустила ряд нових моделей (Z10, Z10 і Z30), але це мало вплинуло на її тяжке становище.

Як очікується, відставка Хейнса відбудеться протягом двох тижнів, коли буде закрита угода. На зміну йому прийде Джон Чен – колишній глава розробника ПЗ Sybase, купленого в 2010 році компанією SAP. Він обійме посаду тимчасового гендиректора.

«Я знаю, що у нас досить інгредієнтів для побудови довгострокового стійкого бізнесу», – сказав Чен в телефонному інтерв’ю Reuters. Топ-менеджер висловив упевненість, що йому вдасться повернути BlackBerry до життя, тому що він стикався з подібною ситуацією раніше. У 1998 році Sybase зазнала операційний збиток у розмірі 98 мільйонів доларів. Чен зміг поліпшити фінансове становище компанії, а в 2010-му він продав її SAP за 5,8 мільярда доларів

BlackBerry знаходиться у важкій фінансовій ситуації. На початку минулого десятиліття продукція компанії користувалася великим попитом в США і Європі, але з 2008 року вона почала поступатися ринком під натиском iPhone і Android-пристроїв. За п’ять років акції BlackBerry (тоді вона називалася RIM – Research in Motion), які в 2008-му торгувалися за ціною 148 доларів за штуку, подешевшали на 90%.

BlackBerry почала активно шукати покупця влітку цього року. За деякими даними, компанія зверталася з пропозиціями до Cisco, Google, SAP, Lenovo, Samsung, LG і Intel. В кінці вересня було оголошено про те, що виробник досяг попередньої домовленості з консорціумом на чолі з Fairfax.

Холдинг намагався знайти гроші на операцію за допомогою банків Bank of America Merrill Lynch і BMO Capital Markets, але деякі великі кредитори відмовили йому в наданні коштів. Після звістки про скасування багатомільярдної угоди акції BlackBerry подешевшали відразу на 18%.

Джерела: TechCrunch, Reuters

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.