The Wall Street Journal: Facebook хоче купити BlackBerry

Минулого тижня керівництво BlackBerry відвідало Каліфорнію, щоб зустрітися з представниками Facebook і, можливо, обговорити умови придбання канадського виробника смартфонів найбільшої світової соцмережею. Про це пише з посиланням на власні джерела американська ділова газета The Wall Street Journal.

Поки не ясно, чи має намір керівництво Facebook насправді пропонувати угоду переживає кризу BlackBerry: представники обох корпорацій відмовилися коментувати що з’явилися в пресі чутки.

Проте, зустріч представників двох компаній може означати, що Facebook має намір випускати свої власні смартфони, що здається цілком резонним, враховуючи темпи зростання даного сегменту, а також колосальну рекламну виручку соціальної мережі від мобільної реклами.

Поглинувши канадського вендора, Facebook змогла б продавати свої телефони безпосередньо користувачам соціальної мережі. Однак директор компанії Марк Цукерберг в своїй публічній заяві раніше зазначив, що він вважає таку стратегію невірною.

Так чи інакше, у BlackBerry в будь-якому випадку є активи, що привертають увагу багатьох потенційних покупців. До них можна віднести вагомий портфель патентів в області телекомунікацій і мобільних обчислень.

За попередніми оцінками, він може коштувати близько $ 2-3 млрд, а код і права на захищену систему обміну повідомленнями BBM оцінюються в $ 3-4,5 млрд. Крім того, у компанії залишилися готівкові кошти і ліквідні інвестиції на суму близько $ 3 млрд.

Нагадаємо, що після кількох невдалих років, протягом яких канадський вендор поступався все більшу частку ринку конкурентам, таким як Apple і Samsung Electronics, в серпні цього року керівництво BlackBerry офіційно виставило компанію на продаж.

II квартал 2013 р виробник смартфонів завершив з чистим збитком в розмірі $ 965 млн проти $ 229 млн роком раніше. Крім того, до кінця року йому належить списати до $ 1 млрд (така вартість непроданих компанією телефонів) і скоротити штат на 40%.

Джерело: Вести Економіка

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.