Суд дозволив Google і далі оцифровувати книги

Google може продовжити створення глобальної електронної бібліотеки Google Books. Таке рішення нью-йоркського суду за позовом, поданим проти інтернет-гіганта Гільдією письменників і найбільшими продавцями електронних книг ще в 2005 році. Позивачі доводили, що глобальна оцифровка і доступ до книг веде до порушення авторського права письменників.

Сторони вже приходили до досудового угоди. У 2008 році сторони зійшлися на тому, що Google виплатить 125 мільйонів доларів на компенсації тим авторам, чиї книги вже були відскановані без їх згоди. Однак суд цю угоду не схвалив.

Тепер же суддя і зовсім відкинув позов гільдії, заявивши, що сканування книг не є порушенням закону, а Google діє в інтересах суспільства: електронна бібліотека дозволить студентам, вчителям, дослідникам і іншим людям з легкістю знаходити потрібні книги, не порушуючи при цьому авторські права письменників .

Твори не викладаються в Інтернет цілком. Якщо книга захищена авторським правом, то для перегляду доступний лише уривок з кількох абзаців, в якому зустрічаються ключові слова, задані користувачем. Крім того, з 2012 року самі видавництва вирішують, яким книжкам будуть розміщені на цьому сервісі – така угода Google уклав з Асоціацією американських видавців.

У Google це рішення вітали. «Це розгляд тяглося вже дуже давно, і ми раді сьогоднішнього вердикту. Ми завжди стверджували, що Google Books чи не порушує авторське право і грає роль свого роду карткового каталогу в епоху цифрових технологій », – наголошується в заяві інтернет-пошукача.

У Гільдії письменників, навпаки, судовим рішенням розчаровані і мають намір опротестувати його в суді вищої інстанції.Про це заявив директор гільдії Пол Айкен. Тим часом інтернет-гігант продовжить свою роботу. У квітні цього року компанія повідомила, що оцифрувала вже більше 30 мільйонів книг для своєї бібліотеки.

Джерело: ІТАР-ТАСС

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.