Співзасновник Twitter дав інтерв’ю, Google «вбиває» сервіс читання RSS-потоків

Джек Дорсі дав інтерв’ю телеканалу CBS. Дорсі – один найуспішніших молодих підприємців в технологічному світі, програміст, співзасновник Twitter. Сьогодні він поєднує управління сервісом мікроблогів з роботою над власним проектом по обробці мобільних платежів Square. Платформа дозволяє платити пластиковими картами через iOS і Android-пристрої.За два з половиною роки існування оціночна вартість Square зросла до декількох мільярдів доларів, недавно стратегічним партнером стартапу став Starbucks. За словами Дорсі, ідея створення сервісу з’явилася фактично випадково: «Мій друг художник виставлявся на ярмарку, але йому не вдалося продати свій об’єкт зі скла, тому що покупець хотів платити карткою, а терміналу для обробки платежів не було. Тобто мій друг просто втратив 2 000 доларів. Його це засмутило, незабаром він прийшов зі своєю історією до мене, і ми з ним разом протягом цілого тижня намагалися зрозуміти, чому ніхто досі не реалізував цю думку ».

Дорсі в черговий раз пояснив, чому в Twitter можна публікувати тільки короткі повідомлення: «Обмеження в 140 знаків дозволяє написати повідомлення практично миттєво. В основі тут лежить концепція смс-повідомлення. Навіть найдешевший мобільний телефон дозволяє писати і отримувати повідомлення довжиною в 160 знаків. Ми відняли з цього числа 20 символів – на ім’я людини, яка пише твіт, і на синтаксичні знаки. Так з’явилося обмеження в 140 символів ».

Дорсі завжди відрізняло незвичайне, а часто і відверто неформальне поведінку і підхід до бізнесу. Співробітників свого нового проекту засновник Twitter для пошуку натхнення возить дивитися на міст Golden Gate, а в новому офісі у нього немає власного кабінету: «У мене тут немає кабінету і власного столу теж немає. Я зазвичай працюю за тими стоячими столами, можу іноді ще сісти за стіл в тому кутку або онде. Але в основному я переміщаюся по офісу. Мені вистачає особистого простору на моєму айпедов і в моїй голові, ну ще вдома. А тут – загальне робоче простір, ну, як майстерня ».

Оригінальність, за словами Дорсі, йому ніколи не заважала. «Про перших двох раундах фінансування для Twitter я домовлявся з дредами і кільцем в носі. Думаю, нашого інвестора такий вид чимало здивував. Проте, він повірив в компанію, гендіра якої ходить з сережкою в носі », – згадує підприємець.

У технологічних колах і IT-ЗМІ Дорсі часто порівнюють зі Стівом Джобсом і називають його духовним спадкоємцем легендарного глави Apple, до того ж глибоко розбирається в технічних тонкощах. Подібність простежується і в тому, що Дорсі довелося тимчасово покинути Twitter, але потім його попросили повернутися до управління компанією. Сам підприємець відноситься до порівнянь з Джобсом з гумором.

«Ви говорите, я більший комп’ютерний геній і ботанік, ніж Стів Джобс? Думаю, таку думку пов’язано з тим, що я програміст. Що є те є. Так, каюсь, я дійсно ботанік », – сміється він.

Google провів весняну чистку. Американська корпорація щорічно закриває ряд сервісів. Так, за багато років Google «вбив» кілька десятків розробок, серед них відеосервіс Google Video, проекти Google Health, Google Buzz і Google Wave, на який великі надії колись покладав сам Сергій Брін.

Цього разу жертвами Google cтал цілий ряд розробок, в тому числі сервіс читання RSS-потоків Google Reader. Хоча Reader завжди був нішевим продуктом і навряд чи міг позмагатися в популярності з сервісами на зразок Gmail, резонанс в ЗМІ і блогах був величезний. Це пояснюється просто: сервіс – улюблений інструмент журналістів і блогерів – дозволяє ефективно фільтрувати великі потоки інформації. Дійшло навіть до збору підписів з проханням залишити Google Reader користувачам.Так, на сайті change.org відповідну петицію підписало більше 130 тисяч чоловік. Активісти навіть спробували розмістити аналогічне звернення на сайті Білого Дому, однак документ незабаром був видалений через порушення користувальницької угоди.

Невдоволення користувачів навряд чи зможе вплинути на рішення Google: в компанії пояснили, що мають намір сфокусувати зусилля на меншій кількості продуктів, це основа стратегії співзасновника компанії Ларрі Пейджа. На його думку, Google необхідно зосередитися на вузькому колі інноваційних проектів, а побічні сервіси в цьому випадку тільки заважають. Хоча Reader буде працювати до липня, відразу після оголошення про його закриття численні RSS-агрегатори відрапортували про багатотисячний притоці нових користувачів.

Втім, поряд із закриттям старих сервісів Google тестує нові. Так, минулої неділі в Google, ймовірно помилково, на кілька годин відкрили доступ до нового сервісу нотаток Keep. Судячи з усього, він буде конкурувати з популярним сервісом Evernote, який призначений для зберігання, синхронізації та пошуку заміток і мультимедійного контенту. Дані можна зберігати як на комп’ютері, так і на хмарі. Судячи з скриншотам, які були зроблені, поки Google Keep був доступний, він також дозволяє робити нотатки, зберігати картинки і здійснювати пошук по контенту. Чутки про розробку аналогічного сервісу від Google ходили давно – влітку кнопка для збереження даних на Google Keep була помічена на одному зі скріншотів в блозі Google. Коли новий сервіс може бути запущений, офіційно поки невідомо. В Google витік ніяк не коментують.

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.