Соцсеть композиторів вимагає заблокувати ВКонтакте

Від Apple, Google і Microsoft зажадали заблокувати додатки ВКонтакте, повідомляє газета Вісті. З відповідними вимогами до трьох технологічних гігантів звернулася компанія VMA, якій належить однойменна соціальна мережа для композиторів. Через сайт правовласники можуть дати користувачам прослухати або продати свої композиції.

VMA вже надіслала офіційні листи на адресу російських представництв Apple, Google і Microsoft. У тексті говориться, що ВКонтакте доступні матеріали, розміщені без дозволу правовласників, яких користувачі можуть вільно переглядати і поширювати. VMA вимагає від ВКонтакте припинити популяризацію піратства в мережі і ввести механізм премодерации для відео тривалістю понад 15 хвилин, щоб унеможливити завантаження не правовласниками фільмів цілком.

До виконання цих вимог в компанії просять заблокувати мобільний додаток ВКонтакте в магазинах додатків Apple, Google і Microsoft, а також на мобільних облаштуваннях користувачів. Претензії торкаються не лише рідного додатка VKontakte : в VMA мають намір зажадати заборони і сторонніх застосувань, які дозволяють слухати, переглядати і викачувати медіаконтент з соцсети.

Конфлікт VMA з ВКонтакте почався після того, як засновник компанії Арташес Андреасян не зміг розмістити в соцсети оголошення з рекламою ресурсу vma.ru.

Нещодавно я хотів рекламувати свій ресурс і зіткнувся з такою проблемою, що не допускають. Мені стало цікаво, чому? І я написав в технічну службу, мені відповіли, що я зобов’язаний показати договори з приватними особами, які у мене ув’язнені. Я не маю права показувати, розкривати договори, там особисті дані, паспортні і так далі і так покладається. За договором з людьми я не маю права розкривати договори і особисті дані, – пояснює творець VMA.ru Арташес Андреасян.

Це пояснення здається не зовсім повним, оскільки залишається неясним, як VMA підтверджує володіння авторськими правами в інших випадках. Незабаром Андреасян знайшов ВКонтакте декілька тисяч копій двох картин, до яких він написав музику і які спродюсировал. Вимогу засновника VMA надати йому копії документів, що дозволяють поширювати в соцсети цей контент, ВКонтакте залишили без відповіді, а функціонал, за допомогою якого правовласники можуть зажадати видалення неліцензійного контенту, на думку Андреасяна, є неефективним.

Дуров що пропонує? Знайдіть собі людина 10, які стежитимуть за усім цим, і платите ним зарплату. Тобто компанія, виходить, яка не винна, що порушуються авторські права, повинна збільшити штат як мінімум на 10 чоловік, платити по 30-50 тисяч рублів в місяць кожному, хто сидітиме і ВКонтакте прибирати усе сміття, яке створює умовно Дуров. І ще один нюанс. Сидять ці люди, видаляють, але доки вони один фільм видаляють, там ще 20 завантажують, – обурений творець VMA.ru Арташес Андреасян.

У компанії заперечують, що винесли конфлікт з соціальною мережею в публічне поле заради самореклами, оскільки сайт VMA.ru вузьконаправлений і розрахований тільки на композиторів.

Це абсолютно не PR, питання реклами або піару якогось іншого ресурсу. Прийшов якийсь Андреасян і розкручує свій сайт – такого немає. Нам користувачі ВКонтакте не потрібні, я сміло так заявляю, – говорить Арташес Андреасян.

Андреасян стверджує, що претензії до ВКонтакте – це питання справедливості.

Тут питання в іншому. Просто я обурився, чесно. Чому одному в цій країні можна робити все, порушувати все, що можливо, усі авторські права усіх виробників, а, припустимо, іншому – не можна. Давайте всього дотримуватися закон і жити цивілізовано, і називати свою країну цивілізованої, – закликає творець VMA.ru: Арташес Андреасян.

У VMA також повідомили, що готові подати до ВКонтакте колективний позов спільно з декількома компаніями-правовласниками. Втім, Андреасян відмітив, що суд – крайній захід, вирішити конфлікт переважно в досудовому порядку.

Представники ВКонтакте виявилися недоступні для коментаря, проте в інтерв’ю Вістям керівник прес-служби соціальної мережі Владислав назвав рішення VMA абсурдним і вказав, що для видалення матеріалів досить відправити заявку через спеціальний розділ ВКонтакте.

This entry was posted in Зазирнемо у майбутнє. Bookmark the permalink.

Comments are closed.