Соцмережі дозволяють передбачити результат романтичних відносин

Соціальні мережі дають багатющу грунт для аналізу особистому житті людей. Виявляється, що алгоритми здатні розпізнати, у кого з друзів в Facebook зав’язані стосунки, навіть якщо вони їх не афішують. Більш того, можна дізнатися, наскільки велика ймовірність розпаду цих відносин.

До такого висновку прийшов дослідник з Корнельського університету Джон Клейнберг, який працював спільно з інженером Facebook Ларсом Бакстром. Вони проаналізували дані 1,3 мільйона випадково обраних користувачів Facebook у віці від 20 років, які вказали сімейний стан в своєму профілі, у яких в друзях знаходиться від 50 до 2000 чоловік. Всього було враховано безліч соціальних зв’язків – близько 379 мільйонів.

Ступінь відносин користувачів була виражена за допомогою дисперсії, яка розраховувалася на основі кількості спільних друзів у складаються в романтичних зв’язках людей. Чим менше спільні друзі об’єднані один з одним – тобто, чим більше не пов’язаних між собою груп людей у пари в «друз’ях» – тим вище ступінь дисперсії.

Розроблений алгоритм вміє правильно вгадувати, хто з друзів користувача є його партнером, в 60 відсотках випадків. Це досить високий показник, враховуючи, що в дослідженні брали участь тільки акаунти, у яких понад 50 друзів. Дослідники з’ясували, що відносини, які характеризуються низькою дисперсією, швидше за все, розпадуться. Така ймовірність підвищена на 50 відсотків в порівнянні з парами, у яких рівень дисперсії високий.

«Партнер є для людини мостом між різними кластерами соціального оточення», – зазначив Клейнберг. Таким чином, відносини будуть міцнішими, якщо людина буде вводити свою другу половинку в своє коло знайомств, розширюючи її соціальні зв’язки. Також нове дослідження дозволить Facebook переосмислити свої алгоритми і зробити стрічку новин більш релевантною для користувача.

Джерело: The New York Times

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.