Розумний звук. Огляд бездротових навушників Parrot Zik

Автор: Микола Бєлкін

Бездротові гарнітури Bluetooth вже давно дозволяють не тільки спілкуватися по телефону «без рук», а й слухати музику в дуже пристойній якості. Parrot Zik крім цього має преміальний дизайн від відомого Філіпа Старка і, головне, високотехнологічну схему управління, задіють сенсорну панель і додаткові датчики. А в спеціальному мобільному додатку можна налаштовувати характеристики звуку, встановлювати на гарнітуру нові прошивки і управляти настройками. Чи варті стильні і функціональні навушники співвідношення ціни і якості, розбиралися Ми.

Дизайн
Великі навушники – це те, що одягнута у вас на голові (а часто і в присутності великої кількості незнайомих людей, в метро наприклад), тому стильна зовнішність тут чи не важливіша, ніж у випадку зі смартфонами або планшетника.

До дизайну Parrot Zik можна ставитися по-різному (кому-то на розум прийде слово «химерний»), безсумнівно одне: непомітним і непомітним його не назвеш. Якісний матовий пластик «чашок» поєднується з напівматовим металом металевих вставок і власників, а також шкірою оголовья. Особисто мені мудрі форми металевих частин навушників нагадують чи то елементи архітектури Антоніо Гауді, то чи (менш приємна асоціація) частини тіла недослідженого (і, цілком ймовірно, небезпечного) інопланетної істоти.

Колірних рішень чотири, у мене на тесті було саме, мабуть, неоднозначне, що поєднує метал мідного кольору (називається, зрозуміло, не «мідь», а «рожеве золото») з білими «чашками» і оголів’ям. Є ще один білий варіант – з самим що ні на є «золотим» «золотом», і два чорних – з сріблястим металом і з чорним. Як на мене так обидва білих варіанти виглядають «дуже», не вистачає помірного поєднання білих «чашок» і світлого металу.

Плюс, білий колір мазкий, видалити забруднення з матового пластика чашок стоїть досить значних зусиль. Загалом, безумовно, красиво і елегантно, але явно не для тих, хто прагне до простоти, скромності і строгості в зовнішньому вигляді.Бадьорості дизайну додають невеликі помаранчеві вставки в тому місці, де власники чашок вставляються в наголов’я – фірмова колірна «фішка» Старка.

Пару слів про інших елементах конструкції – на правій чашці розміщена також кнопка включення пристрою, роз’єм microUSB (велике спасибі розробникам, що використовували це універсальне рішення, а не пропріетарний роз’єм) для підзарядки, 3,5-мм гніздо для підключення навушників до джерела звуку кабелем , а також отвір мікрофона.

На лівому «вусі» зовні кріпиться на магнітах панель, під якою ховається змінний акумулятор (ніби як можна купити додаткові), а знизу – ще два круглих отвори, під якими ховаються мікрофони. Більш того, в чашках сховалися ще по одному, навіщо їх тут так багато, я розповім пізніше.

У комплекті поставляються також два кабелі – USB-microUSB для підзарядки і звуковий з 3,5-мм роз’ємами, обидва в незвичайній тканинної оплітці, з помаранчевими вставками навколо штекерів – коротше, дуже стильні. Переносити навушники виробник пропонує в простому чорному тканинному мішечку з написом Parrot.

Управління, зручність використання
Кнопки для перемикання треків і регулювання гучності? Ну що ви, ми ж не в XX столітті живемо. У Parrot Zik головним елементом управління служить сенсорна панель, що займає всю площу правого «вуха». Вертикальні свайпи використовуються для регулювання гучності, горизонтальні – для перемикання треків, одиночне дотик ставить музику на паузу або дозволяє відповісти на звонокпрекратіть його.

Схема управління сумісна як з смартфонами Apple, так і з Android-пристроями. Бракує тільки команди для активації режиму голосових команд – наприклад, щоб по довгому натисненню включалася Siri на iPhone. Сенсор досить чутливий, зупинити музику можна, навіть якщо доторкнутися пальцем в шкіряній рукавичці. А ось регулювання гучності і перемикання треків так вже не працюють, в холодну погоду доведеться рукавички знімати.

Але це ще не всі інновації, що відрізняють Parrot Zik від менш «розумних» конкурентів. На подушці правого «вуха» можна помітити два прямокутника, під ними ховаються сенсори. Один, реєструючи руху щелепи, дає мікрофонів команду в цей момент сфокусуватися на голосі. Інший ставить музику на паузу (з затримкою в одну-дві секунди) або переводить дзвінок з гарнітури на смартфон, коли ви зняли навушники з голови і повісили на шию. Працює майже завжди ідеально, але якщо ви на вулиці і в куртці, зняли навушники і «чашка» притулилася сенсором до коміра або капюшона, то може і не спрацювати.

На практиці схема з сенсорним управлінням показала себе відмінно – так дійсно набагато зручніше, ніж намацувати кнопки на пульті або, тим більше, на самих чашках, а на матовому пластику не видно відбитків пальців. Кнопка на правій чашці є, але лише одна – включення. Вона підсвічена м’яким білим світлодіодом, що виявляється дуже до речі в темряві, коли, послухавши музику на сон грядущий, вимикаєш навушники. Можна і просто запрограмувати Zik через мобільний додаток на відключення після певного періоду бездіяльності.

Гарнітура досить важка – 325 грамів, і десь через годину використання наголов’я починає відчутно тиснути на маківку, створюючи дискомфорт, особливо це помітно при ходьбі. Тут проблема ще в тому, що проходить всередині нього металева вставка досить вузька, будь вона ширше, комфорту було б більше. Зате вухам в Parrot Zik дуже зручно, навіть якщо вам в цьому житті пощастило мати на голові сильно відстовбурчені «локатори». «Чашка» глибока і на вушну раковину не тисне, як це трапляється в інших аналогічних продуктах (наприклад, моїх Harman / Kardon BT). Ймовірно, влітку вуха будуть потіти, так як ізоляція від зовнішнього світу тут досить грунтовна.

Ще варто попередить власників великих голів – мені (ніколи не думав, до речі, що моя голова велика) для комфортного використання довелося висунути власники «чашок» з оголовья на максимум. Так що корисно буде перед покупкою протестувати пристрій на сумісність саме з вашим черепом.

Звук, програмне забезпечення
Для передачі аудіо Parrot Zik використовують вже не новий стандарт Bluetooth 2.1 + EDR і протокол A2DP, більш якісне аудіо з кодеком aptX недоступно. Процес сполучення зі смартфонами, планшетами або ноутбуками на будь-яких платформах проходить без проблем, проте одночасно з декількома пристроями гарнітура працювати не вміє. У ліву чашку вбудований NFC-модуль, що робить «спаровування» з сумісним пристроєм (поки підтримуються лише смартфони на Android 4.1 або більш свіжих версіях ОС) взагалі моментальним, досить прикласти його до гарнітурі.

Зв’язок з пристроєм Parrot Zik тримає надійно, за винятком однієї ситуації – коли кладете смартфон в кишеню, відтворення музики майже завжди «заїкається» на частку секунди. З цим, в общем-то, можна змиритися, тим більше, що у ряду інших Bluetooth-гарнітур така проблема теж є. Один раз при сполученні з MacBook звук в навушниках придбав якусь дивну, неприємно різку забарвлення. Пройшла проблема лише після того, як гарнітура, а також, для вірності, Bluetooth на ноутбуці були вимкнені і включені заново.

Про якість звуку Parrot Zik говорити непросто. Залежно від прослуховується матеріалу воно могло викликати як захват, так і розчарування. Причому залежить це, судячи з усього, не стільки від стилю музики (правда, з джазом, камерної класикою, розумною електронікою або фолком з вокалом відсоток успіху був більше, ніж з гучним роком), скільки від того, як вона зведена звукорежисером. Адекватно відтворити «стіну звуку» в багатьох рок-композиціях навушників не вдається, виходить каша, а ось коли одночасно звучать інструментів не дуже багато, звук, як правило, чудовий.

Одне можу сказати точно – якщо села батарея (при підключенні по Bluetooth можна розраховувати годин на шість Повністю зарядженого акумулятора) і ви підключаєте вимкнути навушники по кабелю, звук в них буде вкрай невиразний.Вже згадані раніше Harman / Kardon BT, програють Parrot Zik в плані конструкції і ергономіки, адекватно відтворюють музику в більшій кількості випадків, ніж Parrot.

У той же час, якщо до цього ви ніколи не чули навушників дорожче 3 000 рублів, нічого крім захоплення звучання Parrot Zik у вас не викличе, все ж цей пристрій високого класу. Я звернув увагу, що використовуються алгоритми відтворення навіть якимось чином примудряються згладити звучання неякісного джерела, наприклад інтернет-радіо з бітрейтом близько 96 кілобіт / сек і композиції на 128 кілобіт / сек з «Вконтакте» зазвучали несподівано пристойно.

У пристрої є функція активного шумозаглушення, досить ефективна в громадському транспорті, поїзді чи літаку. Коли просто йдеш в навушниках по вулиці, шуму і так майже не чути завдяки закритій конструкції «чашок» і щільно, але м’яко прилеглим подушкам.

Для повноцінного використання всіх можливостей гарнітури на iOS-пристрої або Android-смартфоні потрібно завантажити додаток Parrot Audio Suit. Воно дозволяє вмикати / вимикати активну шумозаглушення, еквалайзер і ефект концертного залу. В останній версії з’явилася ще настройка імені покійного Лу Ріда – так і називається, «Tuned by Lou Reed».

Розробники гарнітури дійсно звернулися до легендарного музиканта незадовго до його смерті за порадою. Рід розкритикував, як в Parrot Zik звучить рок-музика, і запропонував свої регулювання тону і просторових характеристик, які були перенесені в останню прошивку гарнітури. Рок з включеним «лурідізатором» і правда звучить соковитіше, іноді, на мій смак, занадто басовито, але точно краще, ніж без еквалайзера. Я ж в більшості випадків для самої різної музики користувався еквалайзером, ось з такою налаштуванням:

На жаль, різні профілі користувачів створювати і зберігати не можна, як і редагувати попередньо встановлені типи налаштувань (вокал, клуб, поп, і т.п.)

Купівля, висновки
Parrot Zik – одна з кращих «великих» Bluetooth-гарнітур на ринку, і точно сама високотехнологічна завдяки управлінню за допомогою сенсорів. У той же час, для неї явно не вся музика «однаково корисна», щось звучить чудово і без додаткових налаштувань, але щось доводиться правити еквалайзером. Навушники зручні, красиві, ось тільки весь день в них музику не послухаєш, заряджати доведеться досить часто. Середня ціна пристрою в Москві – близько 14 000 рублів.

Якщо для вас на першому місці стоїть саме максимально якісне відтворення будь-якої музики, краще витратити ці гроші на дорогу провідну модель іншого виробника. Але якщо потрібно най-най просунуте в плані використаних технологій (звук і BT 2.1 ми тут виносимо за дужки) і до того ж стильне бездротове дизайнерське пристрій для використання зі смартфоном, то рівних Parrot Zik, мабуть, годі й шукати.

Отже, підіб’ємо підсумки.

плюси

мінуси

Не вся музика звучить в Parrot Zik відмінно, особливо по кабелю Час роботи від акумулятора невелика Оголовье при тривалому використанні на ходу створює дискомфорт

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.