«Розумне зброю» допоможе запобігти масові вбивства

Американська компанія Safe Gun Techmology розробляє «розумне» зброю, яке можна запрограмувати на «підпорядкування» лише господареві. Розпізнавати власника така гвинтівка буде за відбитками пальців. Навіть якщо вона потрапить до рук психічно неврівноваженої людини, завдати шкоди оточуючим той не зможе.

Інтелектуальний запобіжник використовує розміщений на рукоятці інфрачервоний сканер відбитків пальців і може встановлюватися на різні існуючі моделі вогнепальної зброї. В середньому для авторизації власника системі потрібна третина секунди. У разі, якщо користувач відсутній у вбудованій базі даних, запобіжник заблокує стрілянину. У пам’яті пристрою можна зберігати до 20 000 прикладів відбитків, що дозволить авторизувати для використання зброї цілі армійські підрозділи.

Поки, втім, розробка системи проходить з великими труднощами. Інвестори не дуже-то зацікавлені у вкладенні грошей у військовий прототип, так що розробникам доводиться існувати на приватні кошти, пише ComputerWorld.

Співзасновник компанії Чарлі Міллер відзначає, що використання технології дозволило б запобігти вбивству 26 осіб Адамом Ланза, що відбулося в штаті Коннектикут в грудні: «Зупинити вбивцю не було можливості, так як наша технологія ще не з’явилася на ринку. Якби міс Ланца (мати вбивці, чиєю зброєю скористався Ланза) встановила нашу технологію на свою зброю, нічого б не сталося ».

За словами Міллера, незважаючи на складнощі з фінансуванням, компанія має намір почати виробництво своїх запобіжників протягом найближчих місяців. «Навіть якщо Америка раптом припинить виробництво зброї, ми маємо на руках близько 300 мільйонів одиниць. Наша технологія дозволить зробити їх більш безпечними. Наша десятирічна робота виправдається, якщо за допомогою цього запобіжника буде врятовано життя хоча б одну дитину ».

This entry was posted in Розробники пропонують. Bookmark the permalink.

Comments are closed.